נשיא פולין: לא אגיע לפורום השואה שייערך בישראל

נשיא פולין: לא אגיע לפורום השואה בישראל

על רקע העימות עם פוטין: הנשיא אנדז'יי דודה התנה את בואו לישראל בכך שיאפשרו לו לשאת דברים באירוע לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ, אך המארגנים קבעו שרק נציגי המעצמות במלחמת העולם השנייה ינאמו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא רוסיה פוטין ונשיא פולין דודה
צילום: צילום: אי-פי

נשיא פולין אנדז'יי דודה הודיע הערב (שלישי) שלא ישתתף בטקס של פורום השואה הבין-לאומי שעתיד להיערך בישראל ב-23 בינואר, לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ. בימים האחרונים איים שלא ישתתף בטקס אם לא תינתן לו האפשרות לנאום בו. הרקע להחלטתו הוא מתח בין פולין לרוסיה, לאחר שהנשיא פוטין, שאמור לנאום באירוע, אמר בעת האחרונה כי פולין שיתפה פעולה עם גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.

אל האירוע צפויים להגיע כ-40 מנהיגים מרחבי העולם. מארגני האירוע החליטו, לאור הבקשות הרבות של מנהיגים בין-לאומים לשאת דברים, כי רק מנהיגים ישראליים ונציגי המעצמות במלחמת העולם השנייה ינאמו. בביקורו בארץ אמור פוטין אף לחנוך אנדרטה בירושלים.

לדברי גורם מדיני בחודש שעבר, קיימת תקווה שלקראת הביקור של פוטין בישראל, או במהלכו, תהיה הכרזה בעניינה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה בגין הברחת סמים. עם זאת, הגורם הדגיש: אנחנו ממשיכים לפעול מול הרוסים - אך אין וודאות שתהיה חנינה כזאת.

הפופולריים