חסינות נתניהו: רה"מ ביקש משרים לפעול נגד יועמ"ש הכנסת בכל דרך

רה"מ ביקש משרים לפעול נגד יועמ"ש הכנסת
נתניהו כינס אתמול ישיבה דחופה עם פרסום חוות הדעת של אייל ינון בדבר החסינות ותקף אותו. פומבית לא מתבטא בינתיים ראש הממשלה בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואייל ינון
צילום: צילום: פלאש 90

בקשת החסינות של נתניהו: ראש הממשלה כינס אתמול לישיבה דחופה את יועציו הפוליטיים, מיד עם פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת בדבר החסינות. במהלך הישיבה תקף נתניהו בחריפות את היועץ, עו"ד אייל ינון. הוא אף תדרך שרים במפלגה ביממה האחרונה וביקש מהם לפעול נגד ינון בכל דרך. זאת בזמן שהוא עצמו מעדיף, לפי שעה, שלא להתבטא פומבית בנושא.


היועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, הודיע היום כי הוא פוסל עצמו מלעסוק בנושא החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בגלל ניגוד עניינים. הודעתו של ינון מגיעה לאחר שיו"ר הקואליציה מיקי זוהר דרש את פסילתו בשל הסכם ניגוד העניינים של בת זוגו של ינון - עו"ד עמית מררי, שנושאת במשרה בכירה במשרד היועץ המשפטי לממשלה. לפי ההסכם, היועץ המשפטי לכנסת לא יעסוק בעניינים הנמצאים בטיפולה של עו"ד מררי.

במכתב לינון, כתב ח"כ זוהר: "עולה חשד כבד לניגוד עניינים חמור ביותר בשבתך בעניינו של נתניהו. לא ייתכן שיד אחת מחליטה על כתב אישום נגד ראש הממשלה - בעוד היד השנייה מסכלת את בקשתו לחסינות".

הפופולריים