מקורבי אדלשטיין: הוא לא חושש מאיומי ההדחה

מקורבי אדלשטיין: הוא לא חושש מאיומי ההדחה

לדברי מקורביו יו"ר הכנסת אמר לאחר פגישתו עם ניסנקורן שהלחץ פועל עליו הפוך ממה שמצפים. לטענתם, "הוא לא מפחד מאיומים ומגיב להם בדיוק להיפך מהמצופה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין בכנסת, דצמבר 2018
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מקורבים ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אמרו כי הוא אינו חושש מאיומי הדחתו מהתפקיד, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לדברי המקורבים, אם בכחול לבן חושבים שאיומים על יו"ר הכנסת יזיזו אותו או ישפיעו עליו, הם כנראה לא מכירים אותו. "זה פועל בדיוק הפוך", אמרו.

"הוא לא מפחד מאיומים והוא מגיב להם בדיוק להיפך ממה שכחול לבן מצפים. לא רק שהוא לא משתכנע ככה לקיים דיון בחסינות, אלא שהוא אפילו מתקבע עוד יותר בהתנגדות שלו לקיים דיון. דווקא בגלל איומי ההדחה", הוסיפו.

בתגובה לדברים, גורם בכחול לבן אומר: "אני לא מקנא באדלשטיין, הוא בסיטוצאיה קשה. גם אנחנו מעדיפים להימנע מעימות איתו. אבל אם הממלכתיות באמת חשובה לו, הוא חייב לכבד את הייעוץ המשפטי ואת הרוב הדמוקרטי שתומך במהלך".

חבר הכנסת אבי ניסנקורן התייחס בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב להקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של נתניהו ואמר: "מצפה מאדלשטיין לקבל את עמדתו של היועץ המשפטי לכנסת. יש מספיק זמן לדון בחסינות בכובד ראש". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אבי ניסנקורן

לעומתו אמר השר אופיר אקוניס בנושא הקמת הוועדה: "איל ינון נפל למלכודת של כחול לבן, בה בליל של חברי כנסת שאין קשר ביניהם. כחול לבן מבוססים על שנאת נתניהו". 

האזינו לריאיון המלא עם השר אופיר אקוניס

אתמול העביר איל ינון את חוות דעתו בנוגע לסמכות ועדות הכנסת לדון בחסינות. מסקנתו היא כי התנהלות הכנסת בפגרת בחירות לא יכולה למנוע את הוראת החוק לדון בבקשות חסינות "בהקדם האפשרי". כך שלמרות הקשיים שציין, עמדתו היא שאין בכל אלה כדי לקבוע שוועדת הכנסת והמליאה מנועות מלדון ולהכריע בנושא. 

הפופולריים