בכחול לבן בודקים אפשרות להדיח את אדלשטיין מתפקיד יו"ר הכנסת

בכחול לבן בודקים אפשרות להדיח את אדלשטיין

זאת לאחר שבכירים בליכוד אמרו כי אדלשטיין מתכוון להשתמש בזכות הווטו שלו, כדי למנוע את הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות לנתניהו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכחול לבן בודקים אפשרות להדיח את ח"כ יולי אדלשטיין מתפקיד יו"ר הכנסת. זאת לאחר שבכירים בליכוד אמרו כי אדלשטיין מתכוון להטיל וטו על כינוס ועדת הכנסת שאמורה לדון בחסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו - כפי שפורסם הבוקר (חמישי) בכאן חדשות


זכות הווטו של אדלשטיין להכריע אם יתקיימו דיון והצבעה על החסינות הוענקה לו בהחלטה שקיבלה הוועדה המסדרת, בהסכמת כחול לבן, שקבעה כי הצבעה בנושא תתקיים בהסכמת יו"ר הכנסת, ולאחר שזה התייעץ עם היועץ המשפטי של הכנסת.

הליכוד ונתניהו מעדיפים שההצבעה על החסינות לא תתקיים בכנסת הנוכחית, משום שבה אין רוב להענקת החסינות לראש הממשלה, ולכן הם היו מעדיפים שההכרעה תעבור לכנסת הבאה, בה יקוו שגוש הימין יצליח לגייס 61 מנדטים. ליו"ר הכנסת יש אפשרות לעצור את ההצבעה המדוברת באחד משני שלבים - למנוע מלכתחילה את הקמת ועדת הכנסת, שרק היא יכולה לדון בנושא החסינות, או לאפשר את הקמת הוועדה ולמנוע את דיון החסינות עצמו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר הבוקר: "התנהלות בריונית לא תצלח - הכנסת היא לא שוק ולא תהווה פלטפורמה לקמפיין הבחירות של כחול לבן או של כל מפלגה אחרת. מזה חודשיים כחול לבן עומדת בראשות הוועדה המסדרת ולא עשתה דבר להקמת ועדות כנסת קבועות - גם כשלא היינו בתקופת פגרת בחירות. הציבור מבין שרק משיקולי בחירות בוער לח"כ אבי ניסנקורן לשבור כלים ולאבד עשתונות באופן ציני ומלאכותי. יו"ר הכנסת ימשיך לשמור על כבודה של הכנסת גם כשהדבר לא מוצא חן בעיני גורמים אינטרסנטיים. בתחילת השבוע ייפגש יו"ר הכנסת עם היועץ המשפטי לכנסת, כפי שקובעים הנהלים, ולאחר מכן יגבש את עמדתו בעניין".

הפופולריים