לימור לבנת על בקשת החסינות: לא בטוח שאצביע ליכוד

לימור לבנת על החסינות: לא בטוח שאצביע ליכוד

השרה לשעבר אמרה לכאן רשת ב כי הבקשה של נתניהו מעמידה אותה "במצב לא פשוט" • יעלון: "נתניהו מנסה יותר משנתיים להפוך עצמו לשליט מעל החוק"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לימור לבנת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השרה לשעבר מהליכוד לימור לבנת התייחסה הבוקר (חמישי) לבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה כי היא לא בטוחה שתצביע בבחירות הקרובות לליכוד. "מה שקרה אתמול מעמיד אותי במצב לא פשוט. זה ליכוד אחר, הם הולכים אחרי נתניהו באש ובמים כסומים. אני קוראת לחבריי לא להצביע באופן אוטומטי. לא להצביע כי הם חוששים", אמרה בריאיון לירון דקל וברוך קרא בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם לימור לבנת

חבר הכנסת מכחול לבן ושר הביטחון לשעבר משה יעלון דיבר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "חוק החסינות נועד להגן על חבר כנסת במהלך ביצוע תפקידו - לא להגן על פוליטיקאים בפני שוחד. נתניהו מנסה יותר משנתיים להפוך עצמו לשליט מעל החוק", אמר יעלון. עוד הוסיף כי "מדובר בעוד רגע שפל במדינת ישראל".

בעניין הקמת ועדת כנסת שתדון בעניין החסינות אמר יעלון: "אנחנו במצב תקדימי, המדינה בשיתוק. מן הראוי שיו"ר הכנסת ינהג בממלכתיות. לצערי הוא לא הוכיח את זה". בכיר כחול לבן לא פסל את האפשרות שמפלגתו תעתור לבג"ץ אם יו"ר הכנסת ימנע את הקמת הוועדה.

האזינו לריאיון המלא עם משה יעלון

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הבוקר פורסם כי בכירים בליכוד טוענים שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למעשה כבר החליט בסוגיית החסינות. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח כי אדלשטיין, כך על פי הבכירים, מתכוון להשתמש בזכות הווטו שלו כדי למנוע הצבעה בכנסת בשאלת החסינות של נתניהו. זכות הווטו של אדשלטיין להכריע אם יתקיימו דיון והצבעה על החסינות הוענקה לו בהחלטה שקיבלה הוועדה המסדרת, בהסכמת כחול לבן, שקבעה כי הצבעה בנושא תתקיים בהסכמת יו"ר הכנסת, ולאחר שזה התייעץ עם היועץ המשפטי של הכנסת.

אתמול הגיש נתניהו באופן רשמי את בקשת החסינות שלו מהכנסת ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. בהצהרה שנתן קודם לכן אמר נתניהו כי הוא עושה זאת משום שבכוונתו להמשיך להוביל את ישראל. במכתב שאורכו עשרה עמודים שהגישו עורכי דינו נכתב כי כתב האישום הוגש בחוסר תום לב, ניהול ההליך הפלילי נגד ראש הממשלה בשלב זה יגרום נזק של ממש לתפקוד הכנסת ולייצוג רצון הבוחרים וכי ראש הממשלה הופלה מול ראשי ממשלה אחרים.

ראש הממשלה ביקש במכתבו לקבל את מלוא חומר החקירה נגדו. לטענתו הוא קיבל לקראת השימוע חומרי חקירה חלקיים ועכשיו הוא צריך את כל חומר החקירה כדי שיוכל למצות את הטיעונים שלו לגבי החסינות. בפרשה 2,000 טוען ראש הממשלה לחסינות מהותית שכן עשה את המעשים במסגרת פעילותו הפרלמנטרית. המשמעות של חסינות מהותית היא הגנה ללא הגבלת זמן באישום זה, גם אחרי  פיזור הכנסת.

מיד לאחר מכן, תקף אותו יו"ר כחול לבן בני גנץ. "זהו יום קשה למדינה ויום עצוב גם לי. נתניהו מסיט אותנו לשוליים. הוא יודע שהוא אשם", אמר בהצהרה שמסר. המתמודד לראשות הממשלה הבהיר כי כחול לבן תפעל להקמתה של ועדת הכנסת כדי "למנוע מתן חסינות למואשם בפלילים". 

גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבהיר: "לא נהיה חלק מקואליציית החסינות. כולנו, פה אחד, נצביע נגד חסינות לנתניהו". "מדינת ישראל הפכה לבת ערובה של הבעיה האישית, פרטית של נתניהו. אותו לא מעניין לא שמאל, לא ימין, לא דתיים ולא חילונים. הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו זה קואליציית חסינות", הוסיף ליברמן.

הפופולריים