גנץ: נפעל למנוע מתן חסינות לנתניהו; ליברמן: נצביע נגד חסינות

גנץ: נפעל למנוע מתן חסינות לנתניהו

יו"ר כחול לבן תקף את רה"מ שהודיע על כוונתו לבקש חסינות: "נתניהו מסיט אותנו לשוליים". יו"ר ישראל ביתנו הבהיר כי המפלגה לא תהיה חלק "מקואליציית חסינות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר כחול לבן בני גנץ
צילום: בלי

לאחר הצהרתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (רביעי) כי יבקש מהכנסת חסינות, תקפו אותו מתנגדיו. "זהו יום קשה למדינה ויום עצוב גם לי. נתניהו מסיט אותנו לשוליים. הוא יודע שהוא אשם", אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ בהצהרה שמסר. המתמודד לראשות הממשלה הבהיר כי כחול לבן תפעל להקמתה של ועדת הכנסת כדי "למנוע מתן חסינות למואשם בפלילים". 


יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבהיר: "לא נהיה חלק מקואליציית החסינות. כולנו, פה אחד, נצביע נגד חסינות לנתניהו". "מדינת ישראל הפכה לבת ערובה של הבעיה האישית, פרטית של נתניהו. אותו לא מעניין לא שמאל, לא ימין, לא דתיים ולא חילונים. הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו זה קואליציית חסינות", הוסיף ליברמן.

יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר אישר שסיעתו תומכת בהקמת ועדת כנסת עוד בכנסת הזו כדי לדון בהקדם בבקשת החסינות: "כבר לפני שבוע ביקשתי להקים את ועדות הכנסת כדי לפקח על עבודת הממשלה שאין לה אמון ציבורי כבר שנה ורבים משריה כלל לא זכו לאמון הכנסת. אני מצפה מיו"ר הכנסת שלא ימנע את הדיון על הקמת הוועדות. כעת, משהוגשה בקשת החסינות, יש לאפשר את הקמת הוועדות כולן - כולל ועדת הכנסת", צייץ פורר.

בכיר כחול לבן, ח"כ משה יעלון, הגיב: "חברי הכנסת שביקשו חסינות - סעיד נאפע - על מגע עם סוכן זר; באסל גטאס - על הברחת טלפונים למחבלים בכלא; והיום, נגיע לשפל חדש - בנימין נתניהו יבקש חסינות על שוחד, מרמה והפרת אמונים. תהיתי היום, כמה שעות השקיע נתניהו בימים האחרונים בשאלת החסינות, במקום לעסוק באתגרי המדינה".


ממפלגת העבודה נמסר: "הכנסת היא לא עיר מקלט לחשודים בשוחד. נפעל להקמת ועדת כנסת כדי למנוע מתוכנית ההימלטות של נתניהו לצאת לפועל. נתניהו התחייב בשידור שלא להתחבא מאחורי חסינות, אך מילותיו כבר מזמן ריקות מתוכן, ממש כמו הבטחותיו האחרות: לדאוג לקשישים, להציל את מעמד הביניים הקורס, לדאוג לילדי עוטף עזה".

מהעבר השני מרבית נציגי הליכוד לא הגיבו. שעה ארוכה לאחר נאומו של ראש הממשלה הגיבה שרת התרבות והספורט מירי רגב וכתבה כי ״כשהאכיפה הבררנית בולטת, כשהרדיפה הפקידותית צועקת - החסינות מתבקשת. נתניהו הוביל את המדינה לעשור הטוב בתולדותיה, אני בטוחה שהעם יבחר בליכוד בראשות נתניהו, ויתעלם ממפריחי הסיסמאות״.

הפופולריים