סמוטריץ' תוקף: "בן גביר ואמת זה לא הולך ביחד"

סמוטריץ' תוקף: "בן גביר ואמת לא הולכים ביחד"

יו"ר עוצמה יהודית הגיב בכאן רשת ב: "ההתנשאות הביאה את הכשלון הפוליטי של הציונות הדתית". לדברי יו"ר האיחוד הלאומי, הוא לא מאמין שמפלגתו תתמודד בבחירות ללא חיבורים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יושב ראש האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' תקף הבוקר (רביעי) את יושב ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר על הקריאה לפריימריז ואיחוד במפלגות הציונות הדתית. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, הגיב סמוטריץ' לטענה לפיה סירב לפריימריז בגלל התמיכה של עוצמה יהודית במהלך: "לא היה ולא נברא. כנראה שאיתמר ואמת זה לא דבר שהולך ביחד. שקר מראשיתו ועד סופו. אבל אפשר להמשיך לשחק בנדמה לי".

בן גביר הגיב לדברים לאחר מכן ואמר: "לצערי סמוטריץ' פיתח שיטה, לבוא לדברים בתקשורת אבל במציאות לעשות ההפך. שימו לב למה שהוא אמר, 'בן גביר הוא לא ציונות דתית'. ההתנשאות, האליטיזם, הפטרונות והיוהרה זה מה שהביא את הכשלון בפוליטיקה של הציונות הדתית. יש פוליטיקאים שהם סמוטריצ'ים כאלה. מי שלא מאותו דנ"א, לא שייך וצריך להוציא אותו מהמחנה. למרות הכל, אני קורא לו גם עכשיו – בצלאל בוא תגלה אחריות, ותצטרף לחיבור".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

סמוטריץ' הוסיף בדבריו כי הוא לא חושב שהאיחוד הלאומי תתמודד בבחירות בלי חיבור כלשהו. לדבריו, "אני חושב שזה לא יקרה. אני אדם אחראי, שלא הולך להרפתקאות. לא אקח על מצפוני אובדן של קולות לימין. אני רוצה להתרחק כמה שיותר מהסיכון הזה של אחוז החסימה".

הוא קרא שוב לחיבורים בימין ואמר: היכולת שלנו להיות חזקים זה ביחד ולא ברסיסי מפלגות, שגם אם עוברות את אחוז החסימה, הן לא מקבלות כוח להותיר חותם. הציבור רוצה פעם אחת אחדות ולהיות מעורב בהרכבת הרשימה".

הפופולריים