ריבלין: צריך להגן על נבחרי העם מהדחה בניגוד לרצון הציבור

ריבלין: "צריך להגן על נבחרי העם מהדחה"

נשיא המדינה התייחס לבקשת החסינות שעשוי להגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו • עוד אמר הנשיא: "רצון העם הוא חשוב – אבל העם צריך לבחור נכון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רובי ריבלין ועידת כלכליסט 31.12.19
צילום: ללא

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום (שלישי) בחיוב לבקשת החסינות שעשוי לבקש ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "צריך להגן על נבחרי הציבור מהאפשרות להדחה בניגוד לרצון העם". בדבריו בוועידת "כלכליסט" התייחס ריבלין גם לדיון הבוקר בבית המשפט העליון בנושא הטלת הרכבת הממשלה: "שמעתי מה קורה בבית המשפט העליון. הבנתי שיכולים לשאול אותי שאלות. הואיל ובית המשפט דן בדבר שיגיע אליי, ראוי שלא אומר כלום, אם כי אני חושב שיש לי דעה. יש כאן דברים שצריך לדון בהם בכובד ראש. רצון העם הוא חשוב – אבל העם צריך לבחור נכון". 

בתוך כך, בג"ץ דן כעת בעתירה המבקשת ממנו להצהיר כי נשיא המדינה אינו יכול להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת, שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שיש עימן קלון. זאת, על רקע החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה נתניהו. את העתירה הגישו כ-70 אנשי טכנולוגיה עילית, אקדמיה וביטחון.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הנשיאה חיות פנתה לנציגת העותרים, עורכת הדין דפנה הולץ לכנר, בשאלה - מדוע יש לדון בסוגיה כעת: "גברתי תסכים שאין הוראת חוק שמונעת מנתניהו להתמודד בבחירות. אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו תוצאות הבחירות. אחר כך הכדור עובר לנשיא המדינה. יש צומת שהנשיא יצטרך להחליט – למה לדון עכשיו ולא בצומת הבאה?".

הפופולריים