נתניהו לבג"ץ: דחו את העתירות הדורשות הקמת ועדת כנסת

נתניהו לבג"ץ: דחו את העתירות להקמת ועדת כנסת

באי כוחו של ראש הממשלה טענו: "לא ראוי לכפות על הכנסת, שלא הצליחה לגבש מערך כוחות ברור, לקבל את ההחלטה". העותרים מבקשים מבג"ץ להורות על הקמת הוועדה שתוכל לדון בבקשות החסינות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה ביקש היום (שני) מבג"ץ לדחות את העתירות שמבקשות להורות על הקמת ועדת כנסת, שתוכל לדון בבקשת החסינות של נתניהו, אם תוגש. בתשובה שהגישו באי כוחו של נתניהו נטען: "לא נכון ולא ראוי שייכפה  על הכנסת, שלא הצליחה לגבש ממשלה ומערך כוחות ברור של קואליציה ואופוזיציה, לקבל החלטות בסוגיות כה חשובות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"ראוי להדגיש כי החלטות בבקשות לחסינות עשויות להיות החלטות סופיות שלא ניתן יהיה לשוב ולהדרש אליהן, ולכן חשוב שהחלטות אלו יתקבלו בהתאם לעקרונות דמוקרטיים ולהסכמות שתתגבשנה על ידי חברי הכנסת הנבחרים", הוסיפו באי כוחו. 

עתירה בנושא הוגשה כבר על ידי התנועה לטוהר המידות בעניינו של השר לשעבר חיים כץ. עתירה אחרת הוגשה על ידי עורכי דין שחר בן מאיר ויצחק אבירם שביקשו להורות לכנסת לכונן ועדות קבועות.

אתמול התייחס נתניהו לשאלת החסינות בנאום שנשא באירוע הדלקת נרות של הליכוד אמר ראש הממשלה כי בכוונתו יודיע תוך יומיים אם בכוונתו לבקש אותה. לדבריו, "דבר אחד ברור – חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה אלא אבן יסוד בדמוקרטיה". 

כמו כן, באי כוחו מסרו את עמדתם בעתירה שדרשה מבג"ץ למנוע מהנשיא להטיל עליו את הרכבת הממשלה. בתשובת נתניהו נכתב: בדמוקרטיה העם הוא הריבון והוא שבוחר את נציגיו. גם את ראש הממשלה. כך קובע החוק במפורש ואין כל מקום להתערבות בג״ץ בעניין. הדיון בעתירה מנפץ לרסיסים את הגרעין הקשה של עיקרון הפרדת הרשויות ומערכת האיזונים והבלמים במדינה דמוקרטית. אין כל מקום לתת לבית המשפט הנכבד, ויהיה מכובד ככל שיהיה, לבוא במקום ציבור הבוחרים". 

הפופולריים