האם נתניהו יבקש חסינות? | "הליכוד הוא מיעוט חלש מול המערכת המשפטית"

נתניהו יבקש חסינות? | "הליכוד הוא מיעוט חלש"

ח"כ זוהר אמר לכאן רשת ב כי "הליכוד מעולם לא פעל לריסון המערכת המשפטית, והיא יצאה מפרופורציה". השר אלקין אמר: "מי שאומר מראש שדעתו תהיה בעד או נגד - זה מוטעה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו בכנס תמיכה בו בירושלים, 22.12.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם נתניהו יבקש חסינות? ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להודיע בימים הקרובים אם בכוונתו לבקש מהכנסת חסינות מפני העמדה לדין, כך על פי הודעתו בנושא אתמול (שני). ראש הממשלה גם אמר כי "חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה אלא אבן יסוד בדמוקרטיה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון עם ח"כ זוהר בכאן רשת ב

חברי הליכוד התייחסו הבוקר לנושא החסינות ולדברי ראש הממשלה. יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אמר בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב: "סוגיית החסינות נולדה ממצב שבו הייתה תחושה במערכת הפוליטית שנבחרי ציבור יכולים להיות רדופים רק בגלל עמדתם.

"הליכוד הוא לא רק מיעוט, הוא מיעוט חלש מול המערכת המשפטית. הליכוד מעולם לא פעל לריסון המערכת המשפטית, והיא איבדה כל פרופורציה. נתניהו יודע בדיוק כיצד המערכת פעלה נגדו. כולי תקווה שהוא החליט להגיש בקשת חסינות".

גם השר זאב אלקין התייחס הבוקר לנושא ולדברי ראש הממשלה על כך ש"חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה". בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם רן בנימיני בכאן רשת ב אמר אלקין: "אני לא יכול להגיד בדיוק למה הוא התכוון. חסינות קיימת בכל הפרלמנטים בעולם המערבי. זה דבר בסיסי שבא להבטיח את עבודת הפרלמנט".


כשנשאל אלקין אם היה תומך בחסינות אם גנץ היה נאשם, אמר: "לא אוטומטית. גם בבקשת ראש הממשלה אני אחשוב בעתיד. מי שאומר לך מראש שדעתו תהיה בעד או נגד - זה מוטעה. מתקיים דיון ענייני עם הנימוקים מכל צד".

הפופולריים