בליכוד טוענים: טיבי מנסה לסחוט את אוחנה לשינוי חוק קמיניץ

"טיבי מנסה לסחוט את אוחנה לשינוי חוק קמיניץ"
בליכוד טוענים: הח"כ מהרשימה המשותפת מעכב העברת כספים למשרד המשפטים – כדי שהשר יסכים לשינוי בחוק העוסק באכיפת הבנייה הבלתי חוקית. לדבריהם, הם יוותרו על עשרות מיליוני השקלים ולא יקפיאו את החוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחמד טיבי ואמיר אוחנה
צילום: צילום: יונתן זינדל ומרים אלסטר, פלאש 90

גורמים בליכוד טוענים שחבר הכנסת אחמד טיבי מנסה להכריח את שר המשפטים אמיר אוחנה להסכים להגיש תקנות שמקפיאות את חוק קמיניץ, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מדובר בחוק העוסק באכיפת הבנייה הבלתי חוקית, בדגש על היישובים הערביים.

לטענת הגורמים, טיבי מנסה להוביל למהלך באמצעות עיכוב של עשרות מיליוני שקלים שאמורים לעבור למשרד המשפטים בוועדת הכספים. הכסף מעוכב בוועדה יותר משבוע, למרות שניתן להעבירו רק עד סוף 2019. כך שלדבריהם העיכוב נועד להכריח את אוחנה להסכים לשינויים בחוק קמיניץ ואף להקפיא אותו.

עד כה התאפשר לטיבי למנוע את ההעברה בזכות שיתוף פעולה של יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, כך טענו הגורמים בליכוד. בעקבות כך יגיע היום אוחנה לדיון בוועדת הכספים כדי לנסות ולשכנע את חברי הוועדה לשחרר את הכסף שמיועד למשרד.

מקורות במשרד המשפטים הבהירו שאם טיבי מחכה לשמוע הסכמה של השר להקפאת החוק, הוא צפוי לשמוע את ההיפך הגמור. בליכוד אף אמרו שאם התנאי להעברת הכסף הוא ביטול או הקפאת חוק קמיניץ, הם יוותרו על אותם עשרות מיליוני שקלים שמיועדים למשרד המשפטים. מבחינתם החוק לא יוקפא.

טיבי הגיב לדברים וכתב בטוויטר: "מודה שזכורה לי אמירה כללית שלא נסכים לדין שונה לערבים וליהודים. לדעתי זו לא סתם סחיטה, זו סחיטה באיומים". 

הפופולריים