הבית היהודי ועוצמה יהודית יצרפו דמות נשית בולטת אם סמוטריץ' לא יחבור

הבית היהודי ועוצמה יהודית יצרפו דמות נשית

מאז חתימת הסכם בין המפלגות שורר נתק בין הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ' • יו"ר העבודה גשר: "אם לא נגיע ל-61 בלי ליברמן, נמצא את עצמנו בבחירות רביעיות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יח"צ

בבית היהודי ובעוצמה יהודית מחפשים להוסיף לרשימתם דמות נשית בולטת אם לא תצטרף אליהם האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ. כך אמרו היום (שבת) לכאן חדשות גורמים ברשימה המשותפת לשתי מפלגות הימין. מאז חתימת הסכם בין הבית היהודי ועוצמה יהודית שורר נתק בין הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ', שמתנה את הצטרפותו בפתיחת הרשימה וקביעתה בפריימריז במרכזי המפלגות או באמצעות סקר רחב.


מחר תתקיים פגישת משא ומתן ראשונה בין צוות המשא ומתן של מרצ ובו היו"ר ניצן הורוביץ, ח"כ תמר זנדברג, ח"כ לשעבר מוסי רז ומזכ"ל המפלגה תומר רזניק, לבין צוות המשא ומתן של סתיו שפיר, יו"ר המפלגה הירוקה. שפיר קראה היום למרצ לחזור בה מכוונתה לפרק את המחנה הדמוקרטי: ״עלינו להמשיך את המחנה הדמוקרטי ולשמר את הרשימה כפי שעשו כל המפלגות. בשלב זה מרצ לא החליטה אם פניה לשותפות, ומעמידה את המחנה הדמוקרטי בסכנת פירוק. הציבור שלנו מצפה לראות מחנה דמוקרטי חזק משמאל לכחול לבן, עם הנבחרת הטובה ביותר, ואני קוראת לחבריי במרצ, וגם ובעבודה – בואו נעשה את שהציבור דורש, נפסיק עם ההתעסקות הפנימית ונצא למלחמה על המדינה ביחד״.

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ אמר היום באירוע שבת תרבות ברמת השרון כי המטרה של גוש המרכז-שמאל היא להגיע ל-61 מנדטים ללא ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן. "אם לא נגיע לזה, נמצא את עצמנו בבחירות רביעיות", ציין פרץ. 

כמו כן, ח"כ רם בן ברק מכחול לבן, התייחס מוקדם יותר למשא ומתן עם הליכוד: "נתניהו רצה לקבל לגיטימציה מאיתנו להיות ראש ממשלה. ראש הממשלה מעולם לא התכוון לוותר על מקומו, לא אחרי שלושה חודשים ולא אחרי שישה – הכל זה ספין מבית בלפור, זה היה המודיעין שלנו".

אמש פורסם ב"השבוע" עם ירון דקל כי בכחול לבן לוחצים על עמיר פרץ להתאחד עם מרצ. במפלגה של בני גנץ מבטיחים לפרץ כי יינתן לאורלי לוי-אבקסיס מקום בעשיריה הפותחת של המפלגה, כתנאי לאחדות. בכחול לבן הבהירו כי בשום תנאי הם לא יתאחדו עם מפלגת העבודה. מכחול לבן נמסר: "לא היה ולא נברא".

בתוך כך, חבר הכנסת אסף זמיר מכחול לבן התייחס היום למצבן של מפלגות השמאל באירוע שבת תרבות בחדרה: "מדאיגה אותי ההתנהלות של העבודה ומרצ. היום משמאל לכחול לבן יש מקום למפלגה אחת". זמיר ציין כי ללא איחוד בין השתיים, הן בסכנה שלא לעבור את אחוז החסימה. 

על כישלון המגעים להרכבת ממשלת אחדות עם הליכוד הוסיף זמיר כי  "אם נתניהו היה מתגמש באחד מהתנאים, היה אפשר ליצור איחוד. הוא לא רצה להקים ממשלה והציב תנאים שאם היינו מקבלים אותם - היינו במצב אפס". 

ח"כ אבידר: "ידם של אנשי ז'בוטינסקי, תישרף לפני שיצביעו לנתניהו או לבנט" 

חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו אמר הבוקר כי תוצאות הפריימריז בליכוד יעבירו בוחרים למפלגתו. באירוע שבת תרבות בחדרה הוסיף כי "ידם של אנשי ז'בוטינסקי וההדר הבית"רי, תישרף לפני שהם יצביעו לנתניהו או לבנט, ובכך יכניסו את הכהניסטים לממשלה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אבידר ציין כי הנהגת הליכוד התקפלה: "הם עברו מטמורפוזה. זה לא ליכוד, זה חלום בלהות". חבר הכנסת מישראל ביתנו לא חסך ביקורת גם מכחול לבן: "הם מכינים את הקרקע לממשלה צרה עם החרדים, לאחר שבסבב הקודם הם פחדו שנתניהו ירמה אותם. פוליטיקה זה עסק לחזקים, לא לכאלה שפוחדים להתמודד". אבידר הוסיף כי "אופציית ממשלת האחדות לא מתה. מה שמת זו האמינות של נתניהו וכחול לבן". 

השר אופיר אקוניס מהליכוד התייחס גם כן לתוצאות הפריימריז במפלגתו, באירוע שבת תרבות בפתח תקווה: "מי שחשב שאנשי הליכוד ידיחו ראש ממשלה מכהן, מבין כעת שטעה ובגדול. הציבור שלנו הוכיח פעם נוספת שהוא רוצה לראות את נתניהו בראש המפלגה". אקוניס הוסיף כי ההתמודדות של סער הייתה לגיטימית, אך הציבור בחר את נתניהו.

הפופולריים