סער: מברך את רה"מ על ניצחונו בפריימריז. עומדים מאחוריו בבחירות הכלליות

סער: מברך את רה"מ, עומדים מאחוריו בבחירות
במערכת הפוליטית מגיבים על היתרון לנתניהו בפריימריז בליכוד. ח"כ מיקי זוהר על התוצאות: "נתנו תשובה ברורה ומוחצת לכול המלעיזים". העבודה-גשר: "הליכוד העממי והממלכתי נגמר היום סופית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, גדעון סער
צילום: צילום: גילי יערי, יונתן זינדל, פלאש 90

במערכת הפוליטית הגיבו הלילה (שישי) לניצחונו המוחץ של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפריימריז לראשות הליכוד. חבר הכנסת גדעון סער, שזכה ל-27.5% מהקולות, פרסם הודעה שבה נאמר: "מברך את ראש הממשלה על ניצחונו בפריימריז. חברי ואני עומדים מאחוריו במערכה למען הצלחת הליכוד בבחירות".

סער התייחס בהודעה גם לתחושת ההפסד ואמר: "ההתמודדות היתה חשובה מאין כמותה לליכוד ולאופיו הדמוקרטי. אני שלם לחלוטין עם החלטתי להתמודד. זו היתה ההחלטה הנכונה. מי שלא מוכן לקחת סיכון למען הדרך בה הוא מאמין - לעולם לא ינצח".

חבר הכנסת מיקי זוהר התייחס לתוצאות ואמר בריאיון ליאיר ווינרב בכאן 11: "מה שצריך לעשות עכשיו זה לאחד את השורות. ראש הממשלה צריך לחבק את גדעון סער ולקחת את המושכות, כשסער יחד איתנו על העגלה. נתנו תשובה ברורה ומוחצת לכול המלעיזים". 

מפלגת העבודה גשר הגיבה על היתרון לנתניהו ומסרה: "התוצאות המסתמנות בליכוד מראות על ניתוק הליכוד מהעם. לראשות התנועה העממית והממלכתית שהוביל מנחם בגין נבחר אדם המואשם בשלושה כתבי אישום חמורים. הליכוד העממי והממלכתי נגמר היום סופית".

ח"כ אסף זמיר מכחול לבן כתב בטוויטר כי "הליכוד היא מהלילה באופן רשמי מפלגת ביבי. זה אומר שלמי שהוא לא נטו ביביסט, ויש עוד ליכודניקים כאלה - אין מה לחפש שם".

ח"כ ניר ברקת בירך את ראש הממשלה לאחר סגירת הקלפיות על "הניצחון המוחץ והבעת האמון הגדולה". ברקת גם פנה לסער ואמר: "כעת כשהפריימריז מאחורינו, אני קורא לך גדעון סער - הצטרף אלינו למערכה האמיתית של ניצחון הליכוד בבחירות, והקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בירך את ראש הממשלה ואמר: "ברכות חמות על היבחרך לראשות הליכוד ומועמדו לראשות הממשלה. כשותף לדרך, אני שמח על הבעת האמון הגדולה שקיבלת הערב מציבור גדול". השר דרעי התייחס גם לבחירות השלישיות שבפתח ואמר: "נשמור על גוש הימין ונקים ממשלת ימין חזקה, שתשמור על הצביון היהודי של המדינה".

הפופולריים