נתניהו שוחח עם פוטין: "ביקשתי פעם נוספת להביא לשחרור נעמה יששכר"

רה"מ: "ביקשתי מפוטין להביא לשחרור נעמה יששכר"

לפי הודעת לשכת רה"מ, השניים דנו גם בנושא האיראני ובמצב בסוריה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בטלפון
צילום: צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "ביקשתי מהנשיא פעם נוספת להביא לשחרורה של נעמה יששכר", הודיע ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו. לפי הודעת לשכתו של ראש הממשלה, השניים דנו גם בנושא האיראני ובמצב בסוריה.

בקרמלין הוציאו הודעה לקונית על השיחה ומסרו כי השניים "שוחחו על יחסי שתי המדינות" לקראת ביקורו של פוטין. לפי הודעתם, השיחה נעשתה ביוזמת נתניהו. נושא מאסר נעמה יששכר לא אוזכר בהודעה.

יפה יששכר לרה"מ: "אנא עשה ככל יכולתך לשכנע את ידידך פוטין לאפשר לנעמה להדליק נר כאדם חופשי במדינת ישראל"

אימה של נעמה, יפה יששכר, אמרה בתגובה כי היא מודה לנתניהו שפועל בנושא. "ברצוני למסור לך באופן אישי כי לאחר התעקשות אישית של נעמה במהלך כל הימים האחרונים, היא זכתה להדליק נר של חנוכה בכלא הרוסי עם שליח חב"ד , הרב שייע דויטש, ולאכול סופגנייה", היא עדכנה. "נעמה ביקשה לברך בעצמה על נרות החנוכה והתפללה שאת ברכת שהחיינו תעשה בישראל".

לדבריה, "אני מבקשת אדוני ראש הממשלה, אנא עשה ככל יכולתך לשכנע את ידידך הנשיא פוטין לאפשר לנעמה להדליק נר כאדם חופשי במדינת ישראל יחד עם אזרחי ישראל ועמך כראש הממשלה של מדינת ישראל והעם היהודי וזאת בטרם שתעבור בימים הקרובים לכלא מרוחק מאד ברוסיה שיקשה עליי לבקר אותה".

אתמול התייחס יושב ראש ישראל ביתנו לפרשת נעמה יששכר בכנס מעריב ומתח ביקורת מרומזת על נתניהו באומרו כי "במקרים כאלו מדובר בדיני נפשות. זה דברים שהשתיקה יפה להם, כל אחד שיכול לעשות חייב לעשות, אבל בלי להתרברב. אני משתדל לעשות את המקסימום ולא רצתי לספר לחבר'ה. ברגע שאתה לוקח את הסיפור לזירה הפומבית, אתה מסכן אותה ואת האחרים שיהיו לאחר מכן".


בית המשפט במוסקווה דחה לפני שבוע את ערעורה של נעמה על גזר דינה וקבע כי העונש שנגזר עליה, שבע שנות מאסר וחצי, יישאר על כנו. יששכר הורשעה בשל תשעה גרם של סם מסוג קנאביס שנמצאו בחפציה, כאשר טיסתה עצרה במוסקווה. שלשום הודיעה אימה יפה, לאחר שביקרה את נעמה בכלא, כי ברצונה להגיש ערעור לבית משפט גבוה יותר. "היא לא מוכנה להאמין שזהו גזר דינה, ובצדק", כתבה.

הפופולריים