נתניהו: "אני אומר לגנץ - אנחנו לא צריכים אותך, נסתדר לבד"

נתניהו: אני אומר לגנץ - אנחנו לא צריכים אותך

רה"מ אמר את הדברים בכנס פריימריז, על אף קריאתו להקמת ממשלת אחדות במהלך המגעים הקואליציוניים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ, ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שלאורך המגעים להקמת ממשלה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יש צורך בממשלת אחדות, כעת נראה כי ייתכן שהוא נסוג מקריאה זו. בכנס פריימריז שבו השתתף הערב (רביעי), אמר נתניהו: "אני אומר לבני גנץ – הוא כל הזמן מתלבט. אני אומר לו – אנחנו לא צריכים אותך, נסתדר לבד".


מוקדם יותר היום התייחס יו"ר כחול לבן בישיבת סיעתו לקריאות למנות את נתניהו לנשיא המדינה: "זו פשיטת רגל מוסרית, בגין וז'בוטינסקי מתהפכים בקברם". גנץ אמר כי נתניהו לא יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, אך הוסיף כי "את הסוגייה הזו נשאיר ליועץ המשפטי לממשלה ולבית המשפט ונכבד כל החלטה". 

גנץ הוסיף כי מפלגתו חותרת להכרעה ברורה בקלפי: "אם ראש הממשלה ישיג בלוק חסינות של 61 מנדטים, אין להחלטות המשפטיות שום משמעות. הוא יפעל לקבלת חסינות ויחוקק את פסקת ההתגברות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

פריימריז בליכוד: אדלשטיין לא מתכוון להביע תמיכה באחד מהמועמדים

בגזרת הפריימריז על ראשות הליכוד, מי שעדיין לא הודיע על תמיכה באחד משני המועמדים הוא יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. היחסים בין אדלשטיין לנתניהו נמצאים בשפל, אך פעילים בסביבת אדלשטיין אומרים שיתמכו בנתניהו וגם קוראים לאנשיהם לתמוך בראש הממשלה. בלשכת יו"ר הכנסת מבהירים: לאדלשטיין אין עיסוק בפריימריז והוא אינו מתכוון להביע את דעתו.


בסביבת נתניהו חוששים ממזג האוויר הסוער שצפוי מחר, ועלול להוביל לאחוזי הצבעה נמוכים. ראש הממשלה רוצה אחוזי הצבעה גבוהים כדי להשיג ניצחון גדול על גדעון סער. גורמים במטה של סער אומרים: כל תוצאה תהיה הישג מבחינתנו, מחר בכל מקרה יסומן היורש של נתניהו.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים