מנדלבליט לבן ארי-גינזברג: החלטתך לוותר על התפקיד - צעד מוערך ואמיץ

מנדלבליט לבן ארי: החלטתך לוותר - צעד אמיץ

היועמ"ש שוחח עם המשנה לפרקליטת מחוז מרכז לנוכח החלטתה לוותר על תפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה וביקש לחזק את ידה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי בן ארי גינזברג ושר המשפטים אמיר אוחנה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שוחח היום (ראשון) עם המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, עורכת הדין אורלי בן-ארי גינזברג. מנדלבליט ביקש לחזק את ידיה לנוכח אירועי הימים האחרונים ומסר כי ההחלטה אותה קיבלה ביום שישי - לוותר על תפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה, היא "צעד מוערך ואמיץ".

מנדלבליט שב והדגיש, כי עמדתו בנוגע למינוי ממלא מקום פרקליט המדינה אינה מושתתת על שיקולים אישיים כלשהם, אלא על עמדה משפטית עקרונית בנוגע לתהליך הנדרש לשם הבטחת עצמאותו ואי תלותו של ממלא פרקליט המדינה ואמון הציבור בתהליך זה. בן-ארי גינזברג הודתה ליועץ המשפטי לממשלה על דבריו וביקשה להבהיר כי ההחלטה לוותר על התפקיד נובעת מטעמים מערכתיים בלבד, ולא מטעמים אחרים, ו"בשל דאגה לטובתה של פרקליטות המדינה".


מוקדם יותר היום מנדלבליט כינס ישיבה דחופה של הנהלת הפרקליטות בנושא מינוי ממלא מקום פרקליט המדינה. בישיבה אמר מנדלבליט כי יציע לשר המשפטים אוחנה שמות אפשריים אחרים, נוסף על שמותיהם של שלושת בכירי הפרקליטות, שלמה למברגר, אורית קוטב וציון אילוז.

קודם לכן, שר המשפטים אמיר אוחנה אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב כי הופעלו לחצים שונים כדי שהפרקליטה אורלי בן ארי גינזברג תיסוג מהמינוי, והדגיש כי הוא מודע רק לחלקם. לדבריו, "כנראה שהניחו, כאלה ואחרים, אקדחים על השולחן וזה הביא לצערי לנסיגה. הייתי מוכן להיאבק על המינוי הזה כי הוא נכון וצודק. היו לחצים מסוגים שונים, על חלקם אני יודע".

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים