זהבה גלאון: "מרצ והעבודה סיימו את תפקידן ההיסטורי"

טראומת קמפ דיוויד והאינתיפאדה: מה קרה לשלום?

"השמאלנים": המשבר המתמשך שעובר על השמאל הישראלי לא נולד בבחירות האחרונות. נציגים בולטים במחנה השלום מדברים: לאן פניו של השמאל?
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קאבר סידרה שמאלנים יאיר אטינגר
צילום: ללא

השמאלנים: מה קרה למחנה השלום? לאור המשבר הפוליטי והתרסקות העבודה ומרצ בבחירות האחרונות, אספנו נציגי ופעילי שמאל בעבר ובהווה כדי להבין בעזרתם מה קרה לשמאל, ולאן פניו. 

"מרצ והעבודה סיימו את תפקידן ההיסטורי", כך אמרה יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון בפרק הראשון. "ממערכת בחירות אחת לשנייה, גם מרצ וגם העבודה מוצאות את עצמן בקמפיין גוועאלד". עוד היא אמרה: "זה לא יכול להיות, אי אפשר לבקש תמיכה על רחמים ומסכנות. אם אין מקום לאג'נדה שלנו הציבור לא אתנו. עמדתי בראש מרצ שש שנים, הצבעתי רצ ומרצ. עם כל הצער והכאב – גם מרצ וגם העבודה סיימו את תפקידן ההיסטורי".

צפו בפרק הראשון בסדרה 

האם יש קונים בציבור ובהנהגת השמאל עצמו לפתרון שתי המדינות? כיצד הפכה המילה שלום למושג נדיר? וגם: הנקודה שבה רבים במחנה חצו את הקווים.

צפו בפרק השני בסדרה

השינוי ביחסיו השמאל עם המזרחים והפריפריה. האם יש עוד תוחלת בסוציאליזם והאם עתידן של מפלגות השמאל טמון דווקא בהתחברות למאבקם של הערבים אזרחי ישראל?

צפו בפרק השלישי בסדרה

56 שנים אחרי שבן גוריון ירד מכס השלטון, הדור החדש של השמאל גדל היום בתודעת אופוזיציה. עד כמה גדול הפער בין הצעירים למייסדים, והאם השמאל יצליח להמציא את עצמו מחדש?

צפו בפרק הרביעי בסדרה

הפופולריים