איחוד בימין: הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת

הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על איחוד

ראשי המפלגות, השר רפי פרץ ואיתמר בן גביר, קוראים לאיחוד הלאומי להצטרף. הרשימה תחולק בצורה שווה כשהמקום הראשון שייך לבית היהודי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ ואיתמר בן גביר
צילום:

הבית היהודי ועוצמה יהודית הודיעו היום (שישי) על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. יושבי הראש של המפלגות, השר רפי פרץ ואיתמר בן גביר, קראו לאיחוד הלאומי להצטרף לחיבור. מקומות 1, 4 ו- 7 ברשימה יהיו של הבית היהודי. מקומות 2, 5 ו- 8 נשמרו לאיחוד הלאומי אם יחליטו להצטרף ובמקומות 3, 6 ו- 9 ישובצו אנשי עוצמה יהודית. 

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הגיב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב  על האיחוד ואמר: "החיבור הזה יוביל לבלוק 61. רצינו למנוע את מריטת הנוצות, משאים ומתנים ולעשות טריקים. זה הוגנות ושותפות והוכחה שהימין מתחבר. הבטיחו לי תפקיד שלישי. אני קודם כל רוצה לנצח ואחרי זה נחלק את הג'ובים והתפקידים". 

יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ מסר: ״יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה. אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות".

בצד השמאלי של המערכת הפוליטית מיהרו להגיב על החיבור. מכחול לבן נמסר: "מורשת כהנא חיה ובדרכה לכנסת ישראל רק בשל מצבו המשפטי של נתניהו. הבחירות הקרובות הן שעת הכרעה- ממשלת חסינות משיחית וגזענית או ממשלת פיוס לאומית ממלכתית".

ח״כ תמר זנדברג הגיבה למהלך ומסרה: ״פעמיים הצלחנו לעצור אותם, ועכשיו בחסות הציונות הדתית - הכהניזם בדרך לכנסת. התשובה לגזענות ולאלימות היא שינוי כיוון מוחלט - גוש 61 מרכז-שמאל-יהודי-ערבי שיעצור את הכהניזם״.

הפופולריים