בית הדין של הליכוד הורה על קיום פריימריז לרשימה

ביה"ד של הליכוד הורה על קיום פריימריז לרשימה
גדעון סער לכאן חדשות: מברך את ההחלטה • מסתמן כי יתקיים דיון נוסף בהרכב מורחב של בית הדין. אב בית הדין קליינר בריאיון לכאן רשת ב: "אם תהיה בקשה פורמלית, יתכן שיהיה דיון נוסף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפיין ליכוד
צילום: צילום: תומר נויברג פלאש 90

בית הדין של הליכוד הורה היום (חמישי) לקיים פריימריז לכל הרשימה כפי שכתוב בחוקת הליכוד. מסתמן כי יתקיים דיון נוסף בהרכב מורחב של בית הדין. מוקדם יותר אמר אב בית הדין של הליכוד, חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר, לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב: "אם תהיה בקשה פורמלית, ייתכן שיהיה דיון נוסף בהרכב מורחב מאוד". עוד אמר כי המשמעות של ההחלטה היא דרמטית לחברי הכנסת.

חבר הכנסת גדעון סער בירך את ההחלטה לקיים פריימריז לרשימה. לכאן חדשות אמר: "לא עסקתי בנושא הזה באופן אישי. אין לנו שום בעיה עם ההחלטה. אנחנו מברכים עליה. לא נערער על ההחלטה". חברת הכנסת שרן השכל הוסיפה: "לא מפחדים מפריימריז. אם מישהו חושב שגדעון מחליש אותנו הוא עושה טעות חמורה. הוא רק מחזק את רשימת הליכוד".


יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ אמר לאחר ההחלטה: "חברי הכנסת שנבחרו כיהנו בכנסת מעבר ולא בכנסת פעילה, יש לאפשר להם לממש את שליחותם ולשרת את אזרחי ישראל. אני מקווה שבדיון המורחב התבונה תנצח והדיינים יבינו את העלויות הכרוכות בקיום פריימריז לליכוד ולמדינה וימנעו את הבחירות לרשימה".

בתוך כך, אתמול אמר ראש מטה הבחירות של גדעון סער, ח"כ יואב קיש, שמנהלת התנועה סירבה לבקשה לקבל את המידע, ממנו ניתן להבין למה הוסרו אלפי חברים מספר הבוחרים בשבועות האחרונים. לדבריו, "במצב דברים זה – קיום בחירות הוגנות בסכנה". הוא הוסיף שהוסכם לקיים את הפריימריז בתוך זמן קצר, רק לאחר שהובהר שניתן יהיה להצביע בכל אתר הצבעה בארץ – ואילו הסיכום הופר. 

בתגובה נמסר ממנהלת הליכוד שמתוך 5,400 האנשים שמטהו של סער העביר לבדיקה, בטענה שנגרעו מספר הבוחרים – רק 210 נמצאו תקינים. לפי מנהלת המפלגה, 3,071 מאלה שהופיעו ברשימה לא שילמו דמי חבר, 1,440 ביקשו לבטל את חברותם בליכוד, 63 נפטרו, 31 התפקדו למפלגות אחרות ו־432 הורחקו בהחלטת השופט נאמן בהתאם להנחיות בית הדין של הליכוד. "כל הפרטים הועברו למטה סער, ולכל מי שביקשם, וכמובן שאפשר לבקש ולערער לפני ועדת הבחירות של התנועה", אמרו במנהלת.

הפופולריים