על אף החלטת המרכז: בית הדין של הליכוד שוקל להורות על קיום פריימריז לרשימה

ביה"ד של הליכוד שוקל קיום פריימריז לרשימה
בבית הדין של המפלגה שוקלים את המהלך, בשל חוקת הליכוד המורה על קיום פריימריז לפני בחירות. במטה סער אומרים כי מנהלת הליכוד סירבה לבקשתם לקבל מידע, ממנו ניתן להבין למה הוסרו אלפי חברים מספר הבוחרים בשבועות האחרונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת מרכז הליכוד משנת 2013
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בית הדין של הליכוד שוקל להורות על בחירות מקדימות לרשימת המפלגה, על אף החלטת מרכז הליכוד מלפני כשבוע לאשר את ההצעה לביטול הפריימריז לרשימה, אלא אם כן תתוקן חוקת המפלגה - לפיה צריכים להתקיים פריימריז לפני בחירות. החלטה של בית הדין בנושא צפויה להתקבל היום (רביעי).

בגזרת הפריימריז לראשות הליכוד, ראש מטה הבחירות של גדעון סער, ח"כ יואב קיש, אמר אתמול שמנהלת התנועה סירבה לבקשה לקבל את המידע, ממנו ניתן להבין למה הוסרו אלפי חברים מספר הבוחרים בשבועות האחרונים. לדבריו, "במצב דברים זה - קיום בחירות הוגנות בסכנה". הוא הוסיף שהוסכם לקיים את הפריימריז בתוך זמן קצר, רק לאחר שהובהר שניתן יהיה להצביע בכל אתר הצבעה בארץ – ואילו הסיכום הופר. 

בתגובה נמסר ממנהלת הליכוד שמתוך 5,400 האנשים שמטהו של סער העביר לבדיקה, בטענה שנגרעו מספר הבוחרים – רק 210 נמצאו תקינים. לפי מנהלת המפלגה, 3,071 מאלה שהופיעו ברשימה לא שילמו דמי חבר, 1,440 ביקשו לבטל את חברותם בליכוד, 63 נפטרו, 31 התפקדו למפלגות אחרות ו-432 הורחקו בהחלטת השופט נאמן בהתאם להנחיות בית הדין של הליכוד. "כל הפרטים הועברו למטה סער, ולכל מי שביקשם, וכמובן שאפשר לבקש ולערער לפני ועדת הבחירות של התנועה", אמרו במנהלת

אתמול פנה קיש לראשות הליכוד בבקשה לקבל את ספר הבוחרים המלא באופן מיידי. במכתבו ציין שאחר פניות רבות התקבלה הגרסה הראשונה של ספר הבוחרים וממנו משתקף כי הושמטו אלפים מחברי התנועה, שהיו בעלי זכות הצבעה נכון לחודש שעבר. בעקבות כך, הוגשה למנכ"ל הליכוד מר צורי סיסו בקשה לקבל את הספר המלא – בקשה שנענתה בסירוב.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מוקדם יותר הודיע ראש המשלה בנימין נתניהו שהוא מסכים לדרישת סער להצבת מצלמות בקלפיות בבחירות המקדימות לראשות הליכוד. סער העלה את הדרישה במסגרת קמפיין הבחירות בו פתח אתמול.

הפופולריים