נתניהו: אני מבטיח שאחזיר הביתה את נעמה יששכר

נתניהו: מבטיח שאחזיר הביתה את נעמה יששכר

עורך דינה של הצעירה הישראלית הכלואה ברוסיה העריך בשבוע שעבר: "עניינה ייבחן ויגיע לסיומו בבית המשפט, ייתכן שבהשפעה פוליטית כזאת או אחרת. לפוליטיקאים יש דרך להגיע להסכמה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר מהכלא דיון בערעורה 12 בדצמבר
צילום:

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התחייב בכנס בחירות בחיפה הערב (שלישי) כי יחזיר לישראל את נעמה יששכר. "אני לא קוסם, אבל אני מבטיח לכם דבר אחד – אני מביא את נעמה יששכר הביתה", אמר נתניהו. יששכר, צעירה ישראלית, מרצה עונש מאסר ברוסיה בגין הברחת סמים למדינה. בית משפט ברוסיה גזר עליה 7.5 שנות מאסר.


בתחילת השבוע ביקרה את יששכר אחותה, ליעד גולדברג, בפעם הראשונה זה ארבעה חודשים. בפוסט בפייסבוק סיפרה גולדברג: "היא מרגישה בחושך מוחלט, אין לה מושג איך העתיד הקרוב שלה ייראה". גולדברג ציינה שנעמה נראתה מיואשת והוסיפה כי "היא בכתה הרבה ואמרה 'תמיד הייתי ילדה טובה, הסיפור הזה הפך לי את החיים'".

בשבוע שעבר נדחה הדיון בערעורה של  יששכר, שהיה אמור להתבצע דרך שיחת וידאו מהכלא. זאת לאחר שבית המשפט במוסקווה אפשר לצעירה הישראלית להגיע לאולם בית המשפט. "קשה לתקשר כך עם עורכי הדין שלי. אני לא מבינה כלום, לא מתרגמים לי", אמרה יששכר בתחילת הדיון.

עורך דינה של יששכר, ואדים קולבגנט, העריך בשבוע שעבר כי עניינה של הצעירה "ייבחן ויגיע לסיומו בבית המשפט, ייתכן שבהשפעה פוליטית כזאת או אחרת. לפוליטיקאים יש דרך להגיע להסכמה". לשאלת כאן חדשות במסיבת עיתונאים שערך, אם הסגרתו של הפצחן הרוסי היטיבה עם סיכויי יששכר להשתחרר, הוא השיב: "לא ראינו כל קשר בין שתי הפרשות".

הפופולריים