שי ניצן לכאן חדשות: צריך לקבל החלטה אם נתניהו יכול להרכיב ממשלה

ניצן: צריך להחליט אם נתניהו יכול להרכיב ממשלה

פרקליט המדינה היוצא בריאיון פרישה: "אני לא חושב שאנחנו מנהלים את המדינה". לדבריו, "אנחנו מאוד נזהרים בהחלטות שקשורות למישור הפוליטי – אבל זאת לא בחירה אלא חובה". חלקו השני של הריאיון יהיה במהדורה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרקליט המדינה שי ניצן בוועידת מקור ראשון
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרקליט המדינה היוצא שי ניצן לכאן חדשות: "אני לא חושב שיש לי שיכרון כוח, נהגתי ביראת כבוד ובזהירות במקרים של כתבי אישום מתוך הבנת משמעותם על חיי אדם, לא מסכים שיש יהירות - אלא אמונה בצדקת הדרך".

האזינו לחלקו הראשון של הריאיון

בריאיון פרישה לתמר אלמוג שחלקו הראשון התפרסם הבוקר (רביעי) התייחס ניצן לטענות המתנחלים נגדו לאורך השנים, כולל על אכיפה בררנית בנוגע אליהם: "היו קריאות שאני אויב התורה. מי שנלחם בעקירת עצים ומכות לפלסטינים, ואף גרוע מכך, הוא לא אויב התורה בעיניי, התורה שלי לא כזאת. הגנתי באלפי החלטות על מערכת הביטחון, הריסת בתים, סיכול ממוקד, ואז הדעה הייתה שאני אויב השמאל".

בחלקו השני של הריאיון שיתפרסם הערב בחדשות הערב בכאן 11, אומר ניצן כי יש צורך לקבל החלטה אם אפשר להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה. "אנחנו מאוד נזהרים בהחלטות שקשורות למישור הפוליטי ומשפיעות על גורל הממשלה. אבל זאת לא בחירה זאת חובה". 

בנוגע לשאלה על הביקורת על הפרקליטות והטענה על כוחה הרב ענה ניצן: "יש לנו סמכויות מסוימות בתחום המשפטי, בעיקר בתחום הפלילי, סמכויות של העמדה לדין. אני לא חושב שאנחנו מנהלים את המדינה".

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא מתכוון כרגע לנקוט הליכים משפטיים נוספים בעניין מינוי ממלאת מקום פרקליט המדינה אורלי בן ארי. ההערכה היא שמנדלבליט מחכה להגשת עתירה לבג"ץ מצד עמותות או אנשים העוסקים בטוהר השלטון, ואז יידרש לסוגיה. עם זאת, בחלק מהארגונים מתלבטים כרגע לגבי הגשת העתירה וסיכוייה של עתירה כזאת.

הפופולריים