בניגוד למתוכנן: היועמ"ש יכריע אם ניתן להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו

בניגוד לצפוי: היועמ"ש יכריע בסוגית הטלת המנדט

מנדלבליט צפוי לגבש את עמדתו עד הבחירות, אחרי שטען שהיא תיאורטית בלבד. אם לא יהיה שינוי, הוא ישיב לבג"ץ כי החליט להשיב לעתירה בנושא – ואולי אף לצרף את ההחלטה או את לוח הזמנים לפרסומה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אביחי מנדלבליט בערב הגשת כתב האישום 21.11.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יגבש עמדה אם ניתן להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו עוד לפני הבחירות, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אם לא יהיה שינוי, מנדלבליט יענה לבג"ץ כי החליט שכן לגבש עמדה בסוגיה, שעד כה אמר שהיא תיאורטית בלבד – וייתכן שאף יצרפה או את לוח הזמנים לפרסומה.

בג"ץ ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה למסור את עמדתו בסוגיה עד ליום חמישי, בתגובה לעתירה בנושא. לפי ההערכות, מנדלבליט היה צפוי למסור שהסוגיה עדיין תיאורטית ונמצאת בבחינה. בנוסף, בג"ץ ביקש את עמדת היועץ גם אם יש מקום להכרעת בית המשפט בסוגיה, שכן היועץ נחשב הפרשן המוסמך של הדין. 

לפני כשבועיים אמר מנדלבליט כי כהונה של ראש ממשלה תחת כתב אישום חמור מעוררת שאלות קשות ומורכבות. ממסמך תשובה שנמסר בשמו של היועץ לבג"ץ בשבוע שעבר, בתגובה לשתי עתירות שביקשו להורות על פיטוריו של נתניהו או יציאתו לנבצרות, כתב מנדלבליט כי נתניהו לא יכול להתפטר עתה מתפקידו משום שהוא עומד בראש ממשלת מעבר, ואם יבקש להתפטר לא תהיה לבקשתו משמעות.

בשבוע שעבר הודיע נתניהו שיתפטר מכל תפקידי השר שהוא מחזיק – עד אחד בינואר. זאת בהמשך לעתירות שדרשו מבג"ץ לחייב את ראש הממשלה לעשות זאת. המהלך הגיע לאחר שהיועץ רמז לנתניהו כי אם לא יתפטר – יחויב להתפטר. 

הפופולריים