אוחנה: בפרקליטות מרכז הקפיצו מישהי חמש דרגות, את בן ארי הקפצתי שתיים

אוחנה: אבישר הוקפצה חמש דרגות, לי אסור שתיים?

שר המשפטים התייחס לדרמה סביב מינוי ממלאת מקום פרקליט המדינה. בריאיון לכאן 11 אמר: "התייעצתי עם נציב שירות המדינה ועם היועמ"ש אבל הם לא הפוסקים. זה לא פרקליט המדינה. לתקופה של שלושה חודשים לא ייגרם נזק או אסון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר המשפטים אמיר אוחנה
צילום: בלי

סערת מינוי ממלאת מקום פרקליט המדינה: שר המשפטים אמיר אוחנה התראיין היום (שלישי) לקלמן וסג"ל בכאן 11, ואמר כי טענות הפרקליטות לא הגיוניות. אוחנה ציין שגם בפרקליטות מרכז הוקפצה מישהי חמש דרגות כאשר מונתה פרקליטת מחוז מרכז חדשה: "למה קודמה רחל אבישר, שקפצה חמש דרגות, לפרקליטת מחוז מרכז? מה שמותר ליופיטר מותר גם לשור. לא יכול להיות שלהם יהיה מותר להקפיץ חמש דרגות למעלה, אבל באים אלי בטענות שהקפצתי את בן ארי שתיים".

אוחנה תקף בריאיון את גדעון סער, שהציב עצמו כמי שמבקש לרשת את ראש הממשלה בנימין נתניהו בראשות הליכוד. "גדעון סער היה בצמתים הכי מרכזיים, לא ראיתי שהוא תמך בפסקת ההתגברות, פתאום עכשיו הוא מדבר כי הוא יודע שזה נושא חם, מה שהוא כן עשה זה לתת וטו לשופטי בית המשפט העליון על מי ייכנס בשעריו וכך רות גביזון מצאה את עצמה מחוץ לבית המשפט העליון כי יש לה אג'נדה", אמר השר אוחנה.


עוד הוסיף אוחנה כי הוא בדק את החוק ומצא כי אין הוא מחויב להקים ועדת איתור כשמדובר במינוי זמני של ממלאת מקום: "באתי אל מנדלבליט לפני חודשים ואמרתי לו בוא נקים ועדת איתור לפי הנוהל. הוא אמר שאין צורך בגלל שמדובר בממשלת מעבר.

"פתחתי את החוק וראיתי כי בסמכותו של השר בהתייעצות עם נציב שירות המדינה – כלומר אני לא חייב את הסכמתו – והתייעצתי איתו וגם עם מנדלבליט. ההתייעצות הזאת לא אומרת שהוא הפוסק. אני יכול לקבל ויכול גם לא לקבל. זה לא פרקליט המדינה. לתקופה של שלושה חודשים לא ייגרם נזק או אסון לאורלי בן ארי שהיא מכל המועמדים הכי מתאימה בעיניי".


על חוסר ההסכמה על מינויה של בן ארי אמר: "מכל המעומדים המוכשרים לתפקיד רק למברגר ראוי? כל אחד מהמועמדים היה עם ותק מאוד רחב, בין 25 עד 30 שנה בפרקליטות, בן ארי היא בעיניי האדם הנכון עם ניסיון של 28 שנים בפרקליטות". לאחר מכן תקף אוחנה את הטענות נגד המינוי ואמר כי אינן עומדות במבחן המשפטי: "אלף פרקליטים, רק אדם אחד במתחם הסבירות? זאת טענה לא רצינית אני לא יכול לקבל את זה. בן ארי היא סוס טרויאני? יש נגדה חשד לעבירת משמעת? כלום".

על טענות נציב שירות המדינה שאמר כי אוחנה טרם מילא את חובת ההתייעצות אמר: "אני מתפלא על נציב שירות המדינה, בן ארי עומדת בכל הקריטריונים. לא ליועץ המשפטי ולא לנציב יש אף טיעון משכנע מבכינת החוק – שהם דואגים לטרוח ולהזכיר".

הפופולריים