סתיו שפיר: "דינוזאורים במפלגות השמאל מובילים את המפלגות להכחדה"

שפיר: "דינוזאורים בשמאל מובילים להכחדה"

חברת הכנסת מהמחנה הדמוקרטי מותחת ביקורת על היעדר שיתוף הפעולה לאיחוד בין מפלגות השמאל. חברתה לסיעה תמר זנדברג: מושיטים את ידנו לאיחוד עם העבודה בפעם השלישית, אני מקווה שהפעם היא לא תושב ריקם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סתיו שפיר ותמר זנדברג
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי מותחת הבוקר (שלישי) ביקורת על היעדר שיתוף הפעולה לאיחוד בין מפלגות השמאל ואומרת כי "חבורה של דינוזאורים מהשמאל רוצים להוביל את מפלגות השמאל להכחדה". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמרה שפיר כי מפלגות השמאל צריכות לקחת אחריות ולעשות מאמץ, "כולל את כחול לבן שצריכה לחשוב מה קורה בתוך גוש שהיא רוצה להוביל לחילופי שלטון". את דברי חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס מהעבודה גשר נגד איחוד עם מפלגתה כינתה שפיר: חוסר אחריות. "הרבה אנשים מדברים על איחודים אבל בפועל חבורת עסקנים מתכנסת בחדר סגור מבלי להקשיב לבוחרים שלה, בזמן שהציבור שלנו כולו קורא לכולנו להתאחד ולהציל את המחנה. המחלוקות האידיאולוגיות בין המחנות מזעריות" אמרה שפיר.

היא ציינה כי איחוד המחנה הדמוקרטי הביא לכך שמרצ עברה את אחוז החסימה. "בלי האיחוד מרצ לא הייתה עוברת ולנתניהו היו 61 מנדטים". היא קראה לקיים פריימריז לרשימה מאוחדת בשמאל. "בואו ניקח את כל מתפקדי מרצ ומתפקדי המפלגה הירוקה בראשותי, הלוואי שהעבודה תבוא עם המפקד שלה, נפתח מפקד למתפקדים חדשים ונערוך פריימריז. ככה בוחרים נבחרי ציבור". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

יו"ר מרצ לשעבר וחברת סיעתה של שפיר, תמר זנדברג, אמרה בתוכנית כי מפלגתה מושיטה, זו הפעם השלישית יד לאיחוד עם מפלגת העבודה. "אני מקווה שהפעם ידינו לא תושב ריקם", אמרה. היא שבה ואמרה שלא תתתמודד שוב על ראשות הרשימה וכי היא מוכנה להקפאת הרשימה של מרצ לקראת הבחירות הקרובות."נפתח בשיחות עם כל הגורמים במחנה שלנו להגיע לאיחודים. אנחנו כמרצ צריכים לצאת לשיחות עם כל גורם רלוונטי לאיחוד ומכך גם להרכיב את הרשימה. רשימה היא תוצאה של איחוד".

זנדברג אמרה כי לדעתה "הראייה הגושית תהיה הפעם חזקה יותר מבפעם הקודמת. יש לזה הבנה גם בכחול לבן ואני חושבת שהם ינהגו יותר כמו בגוש הימין עם אחריות לשותפות בגוש, כי זה מה שעבד לנו בפעם הקודמת ויש לנו הפעם רשימה שמתחילה להתקרב להשגת ניצחון פוליטי".

הפופולריים