שביעות רצון ברש"פ: מנענו פתיחת שגרירות ברזילאית בירושלים

"זה ניצחון חלקי של הדיפלומטיה הפלסטינית"

לדברי שר החוץ הפלסטיני, פתיחת לשכת המסחר של ברזיל בבירה היא כישלון ישראלי, שכן היא נטולת כל ייצוג דיפלומטי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו
צילום: צילום: אי-פי

ברמאללה מציגים את פתיחת לשכת המסחר של ברזיל בירושלים כניצחון חלקי של הדיפלומטיה הפלסטינית וכישלון ישראלי. שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאלקי, טען הבוקר (שני) בראיון לרדיו "קול פלסטין" כי ההנהגה הפלסטינית מנעה פתיחת שגרירות ברזילאית בירושלים, ובסופו של דבר נפתחה לשכת מסחר נטולת כל ייצוג דיפלומטי. עוד אמר אל-מאלקי כי שר החוץ העיראקי שיגר אתמול מכתב בשם מדינות ערב לעמיתו הברזילאי בדרישה לבחון מחדש גם את פתיחתה של לשכת המסחר בירושלים.

אתמול שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, שחזר על מחויבותו להעביר את השגרירות לירושלים. השיחה נעשתה בעזרת מכשיר הטלפון של בנו של הנשיא הברזילי, אדוארדו שהגיע לטקס חנוכת לשכת המסחר של ברזיל בירושלים אחר הצוהריים. בטקס, שנערך במלון בעיר, הודה ראש הממשלה לבולסונרו ואמר כי לקשר של ישראל עם ברזיל יש פוטנציאל עצום.

בריאיון לכאן חדשות אמר בתחילת החודש אדוארדו בולסונארו כי הוא מקווה שהשגרירות הברזילאית תעבור לירושלים בשנה הבאה. לטענתו של בולסונרו הבן, שמכהן בתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון בבית הנבחרים בברזיל, פתיחת משרד הסחר היא "צעד ראשון בדרך להעברת השגרירות לבירה".

הפופולריים