הפריימריז בליכוד: ארדן יודיע בשבוע הבא במי יתמוך

הקרב בליכוד: ארדן יודיע בשבוע הבא במי יתמוך
השר לביטחון הפנים מחוזר מאוד בימים אלה, ויחליט במהלך סוף השבוע אם להצטרף לתומכי נתניהו, או להיות דווקא מספר 2 במחנה גדעון סער. בכחול לבן שוקלים להבטיח לעמיר פרץ לתמוך בו לנשיאות, בתמורה לאיחוד של העבודה עם המחנה הדמוקרטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן וגדעון סער
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקרב על ראשות הליכוד נמצא בעיצומו, ומי שמחוזר מאוד בימים אלו לקראת הפריימריז הוא השר גלעד ארדן. השר לביטחון הפנים לוקח את סוף השבוע הקרוב כדי להחליט אם להצטרף ליתר תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו, או דווקא להיות מספר 2 במחנה גדעון סער. על ההחלטה צפוי להודיע ארדן בשבוע הבא. כך דווח הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.


במידה שארדן יודיע על תמיכה בסער, יהיה זה צעד משמעותי - שכן מדובר בשר מכהן ראשון תחת נתניהו שמודיע על תמיכה במועמד אחר לראשות הליכוד. סער, שזוכה לתמיכה בשטח, רוצה להשיג כעת את תמיכתם של בכירים במפלגה. גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מחוזר על ידי סער, אך צפוי לשמור על ממלכתיות ולא יזדהה עם איש מהמועמדים. במקביל, ראש הממשלה הזמין היום עשרות מתומכיו, ביניהם ח"כים וראשי רשויות, למעונו בבלפור.

מתפקדי "הליכודניקים החדשים" טרם הביעו תמיכה בסער. הם צפויים לקבל החלטה לאחר שישמעו את עמדתו בנושא כהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום.


בינתיים, בכחול לבן חוששים כי השותפות לגוש השמאל-מרכז - העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי - לא יעברו את אחוז החסימה בבחירות 2020. במפלגתו של גנץ שוקלים להבטיח לעמיר פרץ לתמוך בו לנשיאות המדינה, במידה שיחליט להתמודד על התפקיד בעתיד, בתמורה לאיחוד העבודה-גשר עם המחנה הדמוקרטי. אורלי לוי-אבקסיס מתנגדת לאיחוד.

הפופולריים