אישה נוספת לעשירייה הראשונה ועוד נציג רוסי: השינויים המתוכננים ברשימת כחול לבן

כחול לבן שוקלת להוסיף אישה לעשירייה הראשונה
בישיבת סיעה הבהיר גנץ כי הנדל והאוזר יישארו ברשימה גם בבחירות הבאות: "אל תתייחסו לשמועות". בנוגע ליוזמה להעניק לנתניהו חנינה בתמורה לפרישתו, אמר יו"ר כחול לבן: "כשיהיה הדבר רלוונטי, נשקול את הדברים בהתאם להמלצות מערכת המשפט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בכירי כחול לבן בערב הבחירות 17.09.19
צילום: צילום: רויטרס

בחירות 2020: בכחול לבן החלו בהכנות לקראת הבחירות לכנסת ה-23, וכבר אתמול (רביעי) אמר היו"ר בני גנץ כי ייתכנו שינויים ברשימת המפלגה. הערב מתפרסם כי השינויים שנבחנים הם: שיבוץ אישה נוספת בעשירייה הראשונה, ושילוב של נציג נוסף של מהמגזר הרוסי - במטרה להתמודד על הקולות של ישראל ביתנו.


גנץ גם הבהיר אתמול בישיבת סיעה כי חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר יישארו חלק מרשימת המפלגה גם בבחירות הבאות. זאת על רקע הביקורת שנשמעה בכחול לבן, גם מפי גנץ עצמו, נגד השניים על כך שמנעו הקמת ממשלת מיעוט. "אל תתייחסו לשמועות", אמר גנץ בישיבה הסגורה.

בכינוס של כחול לבן שנערך הערב, תקף גנץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אדם אחד שם את ביטחונו וחסינותו לפני ביטחונה וחוסנה של החברה. זה שפל ערכי וטרגדיה פוליטית של אדם אחד שאומר לעם שלם - מסעי לחסינות האישית הוא המסע שלכם וההחלצות ממשפט ערך עליון.

"לפני שלושה שבועות הוגשו כתבי אישום נגד בנימין נתניהו. בתגובה נתניהו פתח בקמפיין 'בנימין נתניהו נגד ישראל'. כתב האישום של תושבי הדרום ומרכזי החוסן, של החולים והקשישים כי אין תקציב, כתב האישום של הנכים שקצבאותיהם תקועות ועוד רבים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בנוגע ליוזמה להעניק לנתניהו חנינה בתמורה לפרישתו מהחיים הפוליטיים, אמר גנץ: "אנחנו לא רוצים לראות ראש ממשלה נוסף נכנס לבית הסוהר. כשיהיה הדבר רלוונטי, נשקול את הדברים בהתאם להמלצות מערכת המשפט. אם נוכל לחסוך את המראה המביש הזה זה יהיה טוב".

הפופולריים