סמוטריץ' לבוחריו: לא תהיה מערכת בחירות שלישית

סמוטריץ' הבטיח בספטמבר: לא יהיו עוד בחירות

השר נשמע אומר טרם הבחירות בהקלטות שפורסמו בכאן חדשות כי אם נתניהו לא ירכיב ממשלה, יהיה מישהו אחר מהליכוד שיעשה זאת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל והלל מאיר, פלאש 90

רגע לפני שהכנסת עשויה להתפזר שוב: השר בצלאל סמוטריץ' נשמע בהקלטה, שפורסמה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, מתחייב לפני בחירות ספטמבר שהוא ומפלגתו יעשו הכל כדי למנוע עוד בחירות, וגם – כך הוא אומר – ימליצו על מועמד אחר להרכבת הממשלה, אם בנימין נתניהו ייכשל בהרכבתה. אך בפועל, כפי שאנחנו יודעים, סמוטריץ' יישר קו עם בלוק הימין.

בהקלטות נשמע סמוטריץ' אומר: "לא יהיו בחירות. אם נתניהו לא יצליח – יהיה מישהו אחר מתוך הליכוד". ההתנערות של השר מהמחויבות לראש הממשלה היא דבר שמקבל כעת ביטוי נרחב בקרב הציונות הדתית. סמוטריץ' מסר בתגובה כי אינו זוכר באיזה הקשר אמר את הדברים וכי הוא מקווה שיו"ר כחול לבן בני גנץ יסכים להצטרף לממשלת אחדות.


בתוך כך, מסקר כאן חדשות שפורסם מוקדם יותר עלה כי אם יעמוד חבר הכנסת גדעון סער בראשות הליכוד, גוש הימין־חרדים יתחזק, לעומת מצבו אם בנימין נתניהו ימשיך להנהיג את מפלגתו. הסקר מלמד כי בראשות סער תקבל הליכוד 32 מושבים – שניים פחות מן התוצאה שתשיג בראשות נתניהו. אולם בד בבד, במצב של התמודדות בין סער לבני גנץ, גם רשימת כחול לבן מאבדת שני מושבים לעומת התוצאה שהיא משיגה בהתמודדות מול הליכוד בראשות נתניהו – 33 מנדטים לעומת 35.

בסך הכול, אם יעמוד סער בראשות הליכוד ימנה גוש־הימין־חרדים 57 מושבים – עלייה של מנדט אחד לעומת מצבו אם ימשיך נתניהו להיות מועמד הליכוד לראשות הממשלה. גוש המרכז־שמאל־מפלגות ערביות נחלש בשני מושבים – 55 לעומת 57.

הפופולריים