סקר כאן חדשות על הליכוד בראשות סער: גוש הימין גדל - המפלגה נחלשת

סקר: סער בראשות הליכוד יחזק את גוש הימין
במידה וגדעון סער יעמוד בראשות הליכוד בבחירות הקרובות, תיחלש המפלגה בשני מנדטים לעומת ריצת נתניהו בראשה, אולם גוש הימין יתחזק במנדט אחד, בשל העברת קולות מכחול לבן לליכוד. כל הפרטים מסקר כאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: צילום: פלאש 90

האם התמודדותו של גדעון סער על ראשות הליכוד תחזק או תחליש את המפלגה? סקר כאן חדשות שהתפרסם היום (שני) בדק את תמונת המנדטים במידה וסער יחליף את נתניהו בראשות הליכוד. הסקר שערך מכון קנטר מעניק לליכוד בראשות סער 32 מנדטים לעומת 34 בראשות נתניהו, אולם שני המנדטים שמפסיד סער עוברים לשותפות הליכוד בגוש הימין, שגדל במנדט אחד על חשבון גוש המרכז-שמאל.אם כחול לבן תתמודד מול הליכוד בראשות סער, תקבל 33 מנדטים, הרשימה המשותפת תקבל 13, העבודה-גשר 5 והמחנה הדמוקרטי 4 ובסך הכל 55 מנדטים לגוש המרכז-שמאל. בתרחיש זה הליכוד יקבל 32 מנדטים, ש"ס 9, הימין החדש ויהדות התורה 8 כל אחת, סך הכל 57 מנדטים לגוש הימין. ישראל ביתנו תתחזק במנדט אחד ותקבל 8 מנדטים.

עם נתניהו בראשות הליכוד, כחול לבן זוכה ב-35 מנדטים, והליכוד ב-34. הרשימה המשותפת נשארת עם 13 מנדטים, יהדות התורה וש"ס מקבלות 8 מנדטים כל אחת, ישראל ביתנו קטנה במנדט ל-7, והימין החדש מקבלת 6 מנדטים. העבודה גשר קטנה גם היא במנדט וזוכה ל-5 מושבים. המחנה הדמוקרטי קטנה אף היא ומתייצבת על 4 מנדטים. איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית אינן עוברות את אחוז החסימה, על פי שני התרחישים שבדק הסקר.


לפי הסקר במידה ונתניהו יעמוד בראשות הליכוד בבחירות הקרובות, תמונת הגושים תעמוד על 57 מנדטים לגוש המרכז-שמאל לעומת 56 מנדטים לגוש הימין שמתחזק במנדט ועולה ל-56 על חשבונה של ישראל ביתנו.


עוד עולה מהסקר כי 41% אחוזים מן הנשאלים מעדיפים את בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל, אך בני גנץ ניצב לא הרחק מאחוריו, על גבול הטעות הסטטיסטית, עם תמיכה של 38% מהנשאלים. גדעון סער מפגר באחוזי התמיכה אחרי יריבו במרוץ לראשות הליכוד. רק 28% מעדיפים את סער בראשות הליכוד כראש ממשלה, לעומת 36% שיעדיפו את גנץ. 17% ממצביעי כחול לבן מעדיפים שגדעון סער, ולא בני גנץ, יהיה ראש ממשלה.

הפופולריים