משרד החוץ האמריקני: נתניהו ופומפאו לא דנו בסיפוח בקעת הירדן

משרד החוץ האמריקני: לא דנו בסיפוח הבקעה

ראש הממשלה אמר לאחר הפגישה: "דנתי עם פומפאו גם בסיפוח בקעת הירדן" • בכיר במשרד החוץ האמריקני: "מדיניותה של ארצות הברית הייתה מאז ומעולם שעתיד השטחים יוכרע בשיחות בין הצדדים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת שר החוץ האמריקני מייק פומפאו עם ראש הממשלה נתניהו, 18.10.19
צילום: צילום: המשלחת האמריקנית

בכיר במשרד החוץ האמריקני אמר הלילה (שבת) כי שאלת סיפוח בקעת הירדן לא עלתה בפגישתם של שר החוץ האמריקני מייק פומפאו וראש הממשלה בנימין נתניהו שלשום בפורטוגל. הבכיר, דיויד שנקר, המשמש עוזר השר לענייני מזרח התיכון, אמר לעיתונאים בוושינגטון כי מדיניותה של ארצות הברית הייתה מאז ומעולם שעתיד השטחים יוכרע בשיחות בין הצדדים.


ביום רביעי האחרון, לאחר פגישתו עם פומפאו, אמר ראש הממשלה: "דנתי עם פומפאו גם בסיפוח בקעת הירדן, ברור שזה יהיה יותר קל אם תהיה ממשלה ולא בתנאי ממשלת מעבר – שזה הרבה יותר מורכב, אנחנו מחפשים פתרונות".

נוסף על כך, גם בטרם יצא ראש הממשלה לפורטוגל הוא אמר כי פגישתו עם שר החוץ האמריקני תתמקד בנושא איראן, בברית ההגנה עם ארצות הברית ובהכרה אמריקנית עתידית בהחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן.

"הנושא שסיכמנו לקדם אותו הוא נושא ברית ההגנה שאני חושב שיש לה חשיבות גדולה", אמר ראש הממשלה ביום חמישי האחרון לאחר הפגישה עם פומפאו. "נעשה את זה בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל וזרועות הביטחון, כך שיישמר חופש הפעולה של מדינת ישראל". נתניהו הוסיף כי טיוטה ראשונית של ההסכם עלתה ועברה אצל שני הצדדים.


על השאלה מדוע הוא מעוניין להישאר חצי שנה בתפקיד ראש הממשלה, אמר: "הם (כחול לבן) טענו שהם לא רוצים לשבת תחת ראש ממשלה עם כתב אישום, למרות שאזרחים בחרו והחוק מאפשר. אבל זה לא התקבל. הם לא זזו ננו מטר. כדי לקדם את ברית ההגנה, לפני שנכנסים לתקופת הדמדודים של בחירות בארצות הברית, אמרתי שחשוב שאשאר חצי שנה".

הפופולריים