ביה"ד הבין־לאומי: עוקבים בדאגה אחר ניסיונות סיפוח בקעת הירדן

"עוקבים בדאגה אחר ניסיונות סיפוח בקעת הירדן"

התובעת בבית הדין הבין־לאומי הפלילי ציינה כי למרות התנגדות ישראל – גורמים בארץ שיתפו פעולה עם הבדיקה • היא הוסיפה כי יש להגיע להחלטה, דבר שעשוי לרמז על כך שתיפתח חקירה נגד ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדם צועד בבקעת הירדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית הדין הבין־לאומי בהאג פרסם היום (חמישי) דוח בדיקה תקופתי על ישראל שבו נכתב כי הם "עוקבים בדאגה" אחרי הצעות החוק שהונחו בפני הכנסת בנוגע לסיפוח בקעת הירדן. עוד עלה מהדוח של התובעת בבית הדין הבין־לאומי הפלילי כי למרות התנגדות ישראל לסמכות בית הדין, התקיים שיתוף פעולה עם גורמים בישראל בנושא וכי היא קוראת ל"קבל החלטות" בעניין.  למשפט זה עלולות להיות השלכות לאפשרות שתיפתח חקירה נגד ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ביום שני האחרון כי שוחח עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בין היתר על נושא הסיפוח: "שוחחתי אתמול עם הנשיא טראמפ – שיחה חשובה לביטחון ישראל. דיברנו על איראן ועל ההזדמנויות ההיסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים – בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל".

לפני כן התייחס גם השר זאב אלקין לנושא ואמר: "זה אחד הדברים המרכזיים שנתניהו מתכנן. כל בר דעת מבין שהתהליך דורש הסכמה שבשתיקה עם האמריקנים. יש כרגע הזדמנות נדירה שאסור לפספס". את הדברים הוא אמר בתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

הפופולריים