אחדות או בחירות? נתניהו וגנץ נפגשו

אחדות או בחירות? נתניהו וגנץ נפגשו

הפגישה בין השניים התסיימה אחרי פחות משעה • מוקדם יותר הבהיר ליברמן כי הוא לא שולל כניסה לממשלת ימין צרה. דרעי: ליברמן מטרפד אחדות • צוות המו"מ של כחול לבן העביר מסר לצוות המו"מ של הליכוד, לפיו אין להם כוונה לקיים איתם פגישות נוספות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, ליברמן, גנץ
צילום: צילום: הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

המאמצים להרכבת הממשלה: שמונה ימים לתום 21 הימים שבהם ניתן להמליץ על מועמד להרכבת הממשלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו היום (שלישי) בקרייה בתל אביב. הפגישה בין השניים הסתיימה אחרי 45 דקות בלבד.

מהליכוד נמסר כי "חרף ויתורים מרחיקי לכת, כחול לבן ממשיכים לסרב להקמת ממשלת אחדות בשל הוטו שהטיל יאיר לפיד נגד הקמת ממשלת אחדות". מכחול לבן: "יו"ר הליכוד לא הביא שום הצעה חדשה התואמת את מצבו המשפטי ואת ההכרה בהפסד בבחירות, או שום הצעה חדשה בכלל. בפגישה אף סירב להתחייב על קווי יסוד לממשלה או כי יימנע מחתירה לחסינות אישית. בקיצור- נתניהו החליט בחירות".

במהלך היום קיים נתניהו עשרות פגישות עם חברי מרכז הליכוד ומתפקדים בלשכתו שבמצודת זאב בתל אביב. בפגישה עם חברי מרכז המפלגה, אמר ראש הממשלה: "סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה עם ארה"ב הן הזדמנויות היסטוריות שלא יחזרוואנו עלולוים להחמיץ אותן". לכן, הוא הוסיף: "אני עושה כל מאמץ, כולל בפגישה שאקיים עם גנץ, כדי להקים את הממשלה הזאת. זה עדיין אפשרי".

קודם לכן חשף יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בריאיון לערוץ הכנסת כי חברים במפלגתו ניסו להניעו להסכים להיכנס לממשלת ימין צרה כדי למנוע בחירות. "קשה לשקול מה הכי גרוע - בחירות או ממשלה צרה, אבל אני מבין את הח"כים בישראל ביתנו שמתקוממים נגד התנהלות כחול לבן", הוא אמר. עם זאת, בריאיון לכאן רשת ב הוא לא סתם את הגולל על האפשרות להקמת ממשלת אחדות. לדבריו, הוויכוח כעת סובב סביב השאלה מי יהיה ראש הממשלה ראשון ולא על כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא הוסיף שהמפלגות מימין ומשמאל יתנו ערבויות להסכם רוטציה בין נתניהו לגנץ וחוסר ההסכמה הוא רק תירוץ לחוסר הרצון שלהם להקים ממשלת אחדות.

מוקדם יותר היום פורסם בכאן רשת ב כי גורמים בצוות המשא ומתן של כחול לבן העבירו מסר לצוות המשא ומתן של הליכוד לפיו, אין להם כוונה לקיים פגישות נוספות איתם, לאור העובדה שבפגישות הללו לא חלה שום התקדמות אמיתית. לפי שעה, צוות כחול לבן החליט לנתק מגע עם הליכוד - כל עוד במפלגה לא מקבלים את העיקרון לפיו גנץ יהיה הראשון ברוטציה.

לכל העדכונים מהמערכת הפוליטית:

הפופולריים