ליברמן לכאן רשת ב: נתמוך בהקדמת הבחירות ל-25 בפברואר

ליברמן: נתמוך בהקדמת הבחירות ל-25 בפברואר

יו"ר ישראל ביתנו לכאן רשת ב על הצעת נתניהו להיות ראשון ברוטציה לחמישה חודשים: "אפשר להאמין לנתניהו ושמענו על מנגנון שלם של ביטחונות, אבל אני לא רואה שבאמת הם מתכוונים לממשלת אחדות" • גנץ ונתניהו ייפגשו היום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, גנץ וליברמן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המאמצים להרכבת הממשלה: יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס היום (שלישי) לחשיפת כאן חדשות ואמר כי יתמוך בהקדמת הבחירות ל־25 בפברואר. זאת משום שלטענתו הליכוד וכחול לבן הן חסרות אחריות ולא ברור כיצד הן מצפות שהציבור יאמין להן אם הן לא מאמינות אחת לשנייה. בתוך כך, נתניהו ייפגש אחר הצוהריים עם יו"ר כחול לבן בני גנץ בקריה בתל אביב.

ליברמן אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי הוויכוח כעת סובב סביב השאלה מי יהיה ראש הממשלה ראשון ולא בשל כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו כל המפלגות מימין ומשמאל יתנו ערבויות להסכם רוטציה בין נתניהו לגנץ וחוסר ההסכמה הוא רק תירוץ לחוסר הרצון שלהם להקים ממשלת אחדות.

בעניין חסינות לראש הממשלה נתניהו אמר ליברמן כי אם מפלגתו תתבקש להעניק את החסינות היא תתייחס לכך אך הוא מקווה שזה לא יקרה. בעניין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר ליברמן כי מדובר באדם הגון, ביתרי ו"חירותניק מלידה" ולכן אי אפשר לבוא אליו בטענות לאחר "כל השנים שעבד צמוד לראש הממשלה".

האזינו לריאיון המלא של יו"ר ישראל ביתנו בכאן רשת ב

מוקדם יותר היום פורסם בכאן רשת ב כי גורמים בצוות המשא ומתן של כחול לבן העבירו מסר לצוות המשא ומתן של הליכוד שאין להם כוונה לקיים פגישות נוספות איתם לאור העובדה שבפגישות הללו לא חלה שום התקדמות אמיתית. לפי שעה צוות כחול לבן החליט לנתק מגע עם הליכוד כל עוד במפלגה לא מקבלים את העיקרון שיושב ראש המפלגה בני גנץ יהיה הראשון ברוטציה.

בשיחות שהיו עד עכשיו, בניסיון לשכנע את ראש הממשלה בנימין נתניהו להסכים להיות שני ברוטציה, הציעו בכחול לבן לחוקק חוק מיוחד שיקבע שנתניהו יכהן כממלא מקום ראש הממשלה במעמד זהה לזה של ראש ממשלה, זאת על מנת שלא יידרש להתפטר מתפקידו בקבינט ובכנסת לאחר שהוגשו נגדו כתבי אישום.

לכאן חדשות נודע כי אתמול נפגשה יושבת ראש ימינה, איילת שקד, עם בכירים בכחול לבן והציגה בפניהם ערבות להסכם רוטציה בין נתניהו לגנץ. על פי ההתחייבות שנתנו מפלגתה של שקד, ש"ס ויהדות התורה – אם נתניהו והליכוד לא יקיימו את הרוטציה או את מועד היציאה לנבצרות לאחר חצי שנה וינסו ללכת לבחירות, כל מפלגות הימין חרדים יישארו בקואליציה תחת בני גנץ כראש ממשלה ולא יילכו אחרי הליכוד.

הפופולריים