"צריך ליפול על חרבו": בציונות הדתית חלוקים בשאלה האם רה"מ צריך לפרוש

בציונות הדתית חלוקים בשאלה האם על רה"מ לפרוש

בעוד שחלק מהקולות טוענים שנעשה לנתניהו עוול ועליו להמשיך בתפקידו, ישנם גם קולות שטוענים שעליו לפרוש דווקא בשל הנחיצות לתיקון המערכת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

על רקע הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, והתמיכה בו באגף הימני של המפה הפוליטית, עולים בעת האחרונה קולות מתוך הציונות הדתית שקוראים לו לסיים את תפקידו. בתוכנית "קלמן-סג"ל" בכאן 11 עסקו היום (שני) בשאלה שמעסיקה את הציונות הדתית - האם על נתניהו לפרוש או לא? בעוד שיש הטוענים שלראש הממשלה נעשה עוול ולכן עליו להמשיך בתפקידו גם אם הולכים לבחירות שלישיות, יש כאלה הסוברים שהוא צריך לפרוש דווקא בגלל הנחיצות לתיקון המערכת.

אורלי גולדקלנג, סגנית עורך העיתון מקור ראשון, התראיינה בתוכנית ואמרה שלדעתה נעשה לראש הממשלה עוול, אך למרות זאת הוא צריך ללכת: "ראש הממשלה צריך קצת ליפול על חרבו, ולהקריב את טובתו האישית או גורלו האישי לטובת המדינה".

אראל סג"ל אמר שנתניהו לדעתו צריך להמשיך בתפקידו: "לא מעניין אותי פוליטיקה. נעשה פה עוול איום ונורא". סג"ל הוסיף כי "כרגע נושא הדגל זה נתניהו כי הוא כמו מובי דיק. כשבאים לצוד את נתניהו רואים את הזרקור גם על כל האנשים שבאים לצוד אותו. אני חושב שאפשר לנצח את הבחירות הללו".

בתוך כך, היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, קבע היום כי אין מניעה משפטית להקים ועדת כנסת קבועה כבר בכנסת הזאת כדי לדון בבקשת חסינות לראש הממשלה. בחוות דעת משפטית שפרסם הדגיש שהדבר מותנה בהשגת רוב התומך בהקמת הוועדה.

עוד נכתב בחוות הדעת שאם גם לאחר סבב בחירות נוסף יימשך הפלונטר הפוליטי יהיה צורך להקים את ועדת הכנסת גם בלי בקשה הנשענת על רוב של חברי הכנסת. זאת כדי לאפשר דיון בבקשת חסינות ולהימנע מעיכוב ההליכים המשפטיים.

מוקדם יותר הגיש מנדלבליט את כתב האישום נגד נתניהו ליו"ר הכנסת. הוא ציין שמשפטו של יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים, וכי לנתניהו יש 30 יום לבקש חסינות. כתב האישום שהוגש לאדלשטיין כולל גם את רשימת עדי התביעה. כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, השר גלעד ארדן, יאיר לפיד ודוד שמרון בין עדי התביעה. סך הכול, היועץ הציג רשימה של 333 עדי תביעה.

הפופולריים