המרוץ ל־61: כחול לבן מפסיקים לאסוף חתימות

המרוץ ל־61: כחול לבן מפסיקים לאסוף חתימות
ליברמן, הרשימה המשותפת וקבלת המנדט בפעם השנייה: הסיבות שהניאו את המפלגה ממרוץ החתימות לנשיא המדינה • שקד לכאן רשת ב: "אין סיבה שכחול לבן יהיו ראשונים ברוטציה. המנהיגים צריכים לקחת אחריות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא ראובן ריבלין ויו"ר כחול לבן בני גנץ
צילום: צילום: הדס פרוש, יונתן סינדל, פלאש 90

המרוץ ל־61 חתימות: לפי שעה כחול לבן החליטה לרדת ממירוץ החתימות לנשיא המדינה ראובן ריבלין. זאת, לאחר שאתמול החלה בהחתמת חברי כנסת במטרה להשיג 61 חתימות. כך דווח הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הסיבה: בכחול לבן הבינו שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לא מתכוון כרגע לחתום לאף אחד. נוסף על כך מבינים במפלגה כי החתמת חברי הרשימה המשותפת יכולה רק לתדלק עוד יותר את קמפיין הליכוד בבחירות הקרובות סביב הנושא, דבר שאינו רצוי לכחול לבן. כמו כן, במפלגה חוששים שאם בני גנץ ייקבל את המנדט בפעם השנייה וייכשל – זה יזיק למפלגה בבחירות.

בליכוד אומרים כי העבירו לכחול לבן הצעה מסודרת, ולפיה יכהן בנימין נתניהו חצי שנה בלבד בתפקיד ראש הממשלה. פרישתו לאחר מכן תובטח בחקיקה, ותתקיים רוטציה בינו לבין בני גנץ. בכחול לבן אומרים שהליכוד מפזר הצעות באוויר, כלשונם, וכל אחד מציע הצעות אחרות. ״עדיין לא קיבלנו הצעה רשמית ומסודרת שאפשר לדון בה. נתניהו מנסה למשוך זמן״, טוענים ברשימה. גם אתמול הסתיימה בלא כלום ישיבת המשא והמתן בין הצדדים.

בתוך כך, חברת הכנסת איילת שקד אמרה היום בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי היא לא מבינה את ההתעקשות של כחול לבן להיות ראשונים ברוטציה אם גם ככה ראש הממשלה ימשיך בתפקידו בחודשים הקרובים: "לא מבינה את הרעיון מאחורי הסירוב של כחול לבן. גם אם יש בחירות נתניהו יהיה ראש ממשלה חצי שנה. אין סיבה שכחול לבן יהיו ראשונים ברוטציה. המנהיגים צריכים לקחת אחריות".

האזינו לריאיון המלא עם חברת הכנסת שקד לכאן רשת ב

עוד אמרה שקד על אפשרות של התערבות משפטית בעניין המנדט: "מערכת המשפט לא יכולה להתערב בנתינת המנדט. זה לא בסמכותה. רק 61 ח"כים יכריעו למי יעבור המנדט כרגע. זה גם לא בשיקול הדעת של נשיא המדינה. גם למנדלבליט אין סמכות לקבוע. אסור שמערכת המשפט תתערב בעניין הזה".

הפופולריים