גנץ: חברי הליכוד אומרים לי שנכון להקים ממשלה בלי נתניהו

גנץ: בליכוד אמרו שנכון להקים ממשלה בלי נתניהו

יו"ר כחול לבן טוען שנתניהו הפך לנטל על הליכוד. הליכוד בתגובה: די לתירוצים. ח"כ שקד: אפשר לגשר על הפערים בין ליברמן לחרדים. ליברמן: להשאיר את ה"פילפוליטיקה" בצד. פעילי מפלגת העבודה הפגינו מול ביתו של השר אוחנה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו
צילום: יונתן סינדל, הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו למצב הפנימי בליכוד: "נתניהו הפך לנטל על חברי הליכוד, שבינם לבין עצמם ובשיחות שלי איתם, מבינים שהדבר הנכון יהיה לאפשר להרכיב ממשלת אחדות בלעדיו".

גנץ הוסיף כי הוא "עושה הכול על מנת למנוע בחירות נוספות" וכן שבמסגרת הסכם רוטציה שהוא מקדם, ייתכן מצב בו נתניהו יחזור לכהן כראש ממשלה לשנתיים, אולם רק במידה ויזוכה מהאישומים במשפטו. תגובתה של מפלגת הליכוד לא אחרה להגיע, ושם בחרו לתקוף את יאיר לפיד, שותפו של גנץ להנהגת כחול לבן: "די לתירוצים, אתה בעצמך הודאת שהסיבה האחת והיחידה שאין אחדות היא לא נתניהו, אלא: יאיר לפיד שרוצה רוטציה לעצמו"

גם יו"ר הימין החדש איילת שקד שיתפה את עוקביה בפייסבוק במצב המשא ומתן הקואליציוני כפי שהיא רואה אותו. "ההצעה שרה"מ נתניהו העביר לכחול לבן מאוד הוגנת: להיות ראשון ברוטציה למשך פחות מחצי שנה. אני מקווה שכחול לבן או ישראל ביתנו יגלו אחריות ותוקם ממשלה", כתבה שקד. "גם הפערים בין מה שישראל ביתנו דורשת לבין מה שהחרדים יכולים להסכים ניתנים לגישור. הכל עניין של רצון".

נושא הדת והמדינה, העומד בין ישראל ביתנו לגוש הימין, זכה להתייחסותו של יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן. "לא נוותר על העברת חוק הגיוס, ככתבו וכלשונו, לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, לא נוותר על נישואים אזרחיים ונדרוש הכנסת לימודי ליבה לחינוך החרדי. אלה הם תנאי הסף". למרות המחלוקות המרובות, ליברמן ממשיך וקורא להקמת ממשלת אחדות: "אנו נמצאים היום כפסע אחד מבחירות שלישיות מיותרות. לכן, אני קורא פעם נוספת לבנימין נתניהו ולבנימין גנץ - תשאירו את כל 'הפילפוליטיקה' בצד ותקימו ממשלת אחדות"

אתמול פגש ליברמן עיתונאים מן התקשורת הרוסית בתל אביב, שם הסביר מדוע אינו קורא לראש הממשלה להתפטר מתפקידו: "בשנת 2001 בזמן כהונתו של שרון, חוקקו חוק שמאפשר לראש ממשלה להמשיך לכהן גם אחרי שיש נגדו אישום. אני הצבעתי נגד החוק. ריבלין, לבני, מרצ והעבודה כולם הצביעו בעדו. אם כבר יש חוק אז תכבדו את המשחק והחוקים שאתם חוקקתם". ליברמן צפוי להיפגש ביום ראשון עם יו"ר הכנסת אדלשטיין ולדון במתווים להקמת ממשלה.

פעילים ממפלגת העבודה-גשר הפגינו הבוקר מול ביתו של שר המשפטים אמיר אוחנה, במסגרת יוזמתם להציב משמרות מחאה מול בתיהם של שרי הליכוד. הפעילים קראו לשרי הליכוד "גדלו עמוד שדרה ושלחו את ביבי הביתה". לדברי מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני, הפעילות מול שרי הליכוד תתגבר בשבוע הבא.

הפופולריים