יעלון אחרי פגישתו עם אדלשטיין: לא נשב תחת נתניהו עד שיזוכה בבית משפט

יעלון: לא נשב תחת נתניהו עד שיזוכה בבית משפט

צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד ייפגשו בלשכת יו"ר הכנסת. אדלשטיין אמר בהצהרה: "זו אכן אזעקת אמת". מוקדם יותר נפגש יו"ר הכנסת עם יעלון, שצייץ: "נסכים לרוטציה אם גנץ יהיה ראשון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ, ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שבועיים לסיום המועד האפשרי להרכבת ממשלה, זימן אליו היום (רביעי) יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין את צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד בניסיון למצוא מתווה מוסכם לממשלת אחדות. קודם לכן נפגש עם ח"כ משה (בוגי) יעלון מכחול לבן, לצורך קידום המהלך. יעלון צייץ בטוויטר לאחר הפגישה וכתב: "הבהרנו שאנחנו מוכנים לרוטציה בתנאי שבני גנץ יהיה ראשון. לא נשב בממשלה בראשות נתניהו כל עוד לא יזוכה בבית משפט". 

בהצהרה שמסר אמר אדלשטיין: "זו אכן אזעקת אמת. רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית". צוותי המשא ומתן יגיעו הערב וייפגשו כל אחד בנפרד עם אדלשטיין. עם זאת, גורמים בכחול לבן הבהירו כי לא יכהנו תחת נתניהו גם לא לזמן קצר. 

יושב ראש הכנסת אמר בהצהרתו: "ישראל מצויה בעיצומו של מצב חירום שלטוני שעלול להביא לקריסה כלכלית וחברתית. זו אכן אזעקת אמת. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות. פניתי היום לשני ראשי המפלגות הגדולות ובקשתי מהם להורות לצוותי המו"מ להיפגש איתי, כאן, עוד הערב. אני שמח להודיע לכם כי פנייתי נענתה בחיוב מצד שני המנהיגים ועוד הערב יחל הניסיון להחזיר את השפיות לישראל". 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "אנו מברכים על יוזמתו של יושב ראש הכנסת כמו גם על כל דיאלוג שיוכל לקדם ממשלת אחדות רחבה בהובלת כחול לבן ביחד עם הליכוד, אשר תתבסס על קווי יסוד משותפים. יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, הנחה את צוות המשא ומתן לעשות כל מאמץ כדי למנוע בחירות שלישיות מיותרות ויקרות ולהיוועד עם יושב ראש הכנסת עוד היום במטרה לדון בכך". 

אדלשטיין הודיע אתמול לנתניהו שהוא פועל בכל דרך להקמת ממשלת אחדות ומניעת בחירות שלישיות. למקורביו אמר יו"ר הכנסת: אני לא יכול לעמוד מנגד, הגיע הזמן שיהיה מבוגר אחראי שימנע בחירות שלישיות שהן נגד רצון העם.

הפופולריים