ניר ברקת: "רובם ככולם לא שילמו להם להגיע להפגנה"

ברקת: "רובם ככולם לא שילמו להם להגיע להפגנה"

חבר הכנסת מהליכוד בריאיון לכאן רשת ב: "סער רוצה להפיל את נתניהו. הוא באמת חושב שהוא יותר טוב מרה"מ?" • השר כץ אמר מוקדם יותר כי לא הגיע להפגנת התמיכה בראש הממשלה משום שלא הוזמן • אבי ניסנקורן: "אנחנו לא יכולים לתת לגיטימציה להתנהגות שלוחת רסן, בגיבוי נתניהו, כמו שראינו אתמול"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת והפגנות התמיכה
צילום: צילום: הדס פרוש, מרים אלסטר, פלאש 90

"האנשים שהגיעו אתמול, רובם ככולם לא שילמו להם להגיע להפגנה": כך אמר היום (רביעי) חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד לכאן רשת ב. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב הוסיף כי גדעון סער מנסה להפיל את שלטון ראש הממשלה בנימין נתניהו כפי שעושים היריבים הפוליטיים של הליכוד.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ ברקת בכאן רשת ב

עוד אמר ברקת כי קריאתו של גדעון סער להתפטרותו של נתניהו הייתה אמירה אומללה. "זו הייתה טעות קשה מאוד". ברקת הוסיף כי טעה ראש הממשלה כשהסכים לקיים בחירות מקדימות לראשות התנועה. "אין מפלגה אחרת שעושה זאת". בעניין הפגנת התמיכה אמש בנתניהו אמר ברקת כי אין כאן עניין של הפיכה שלטונית, אך אנו צריכים לוודא ולתקן היכן שנעשה עוול. ברקת הדגיש כי הוא לא אוהב את החלטת היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתבי אישום נגד נתניהו המבוססים על עוול, כלשונו, אך הוא מכבד אותה

"זכותם של אנשים להפגין ולמחות על דברים שנראים להם": כך אמר היום שר החוץ ישראל כץ על עצרת התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו שתהקיימה אתמול בתל אביב. בריאיון ל"אריה גולן" בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הוסיף: "לא באתי להפגנה כי לא הוזמנתי, אבל גם אם כן, לא הייתי בא כשר בממשלה. אני לא נוהג להפגין נגד תחומים שהממשלה אחראית עליהם. אני נגד הדה־לגיטימציה שעושים לזכות הימין להפגין".

האזינו לריאיון המלא עם שר החוץ בכאן רשת ב

עוד הוסיף שר החוץ: "אנשים באו מתוך כאב. התמיכה בנתניהו בליכוד לא נמדדת בהפגנה כזאת או אחרת, היא מקיפה". על גדעון סער אמר: "אני וסער חברים באותה מפלגה ואני קורא לשמור על הכללים. ההשתלחויות האישיות של סער בנתניהו היא חציית קו אדום של חברות, של שותפות פוליטית. בירכתי את ראש הממשלה וחיזקתי את ידיו מול ההתקפות שהוא ניצב בפניהן. הקהל הגיב בעוצמות שאני לא זוכר, וזה מה שקורה היום בהרבה מקומות".

• "שמאלנים, תמותו": מפגינים תקפו את צוות כאן חדשות

על דברי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט שיצא נגד הדרג המדיני, אמר: "מנסים להטיל דופי בפעילותו של איזנקוט – מדובר ברמטכ"ל מצוין שיזם את השמדת מנהרות חיזבאללה, בניגוד לעמדת שר הביטחון דאז ליברמן".

חבר הכנסת אבי ניסנקורן מכחול לבן סבור שכל פוליטיקאי בישראל חייב לצאת נגד ההסתה שהייתה אתמול בהפגנת התמיכה בראש הממשלה ואומר כי העובדה שפרקליט המדינה ופרקליטים בכירים נאלצים להסתייע בשומרי ראש היא תעודת עניות למדינת ישראל: "אנחנו לא יכולים לתת לגיטימציה להתנהגות שלוחת רסן, בגיבוי נתניהו, כמו שראינו אתמול".

לדבריו, נתניהו, כמו כל אזרח, צריך להגן על עצמו בבית המשפט ו"לא באמצעות הסתה". הוא מתח ביקורת נוקבת על שר המשפטים אמיר אוחנה ש"מילא את פיו מים לנוכח מצבם של הפרקליטים המאויימים". הוא הדגיש כי בכחול לבן מנסים להביא לחתימה של 61 חברי כנסת בעד בני גנץ אך הודה שכל חברי גוש ה־55 מסרבים לחתום. 

האזינו לריאיון המלא עם ניסנקורן בכאן רשת ב

הפופולריים