סער קרא לנתניהו להתפטר: "המדינה תקועה"

סער קרא לנתניהו להתפטר: "המדינה תקועה"
הח"כ הגיב בכאן רשת ב לדברי מירי רגב שאמרה בכאן רשת ב: "שלא יתקע סכין בגב לנתניהו". לדבריה, "גדעון עשה טעות גדולה – ירה בנגמ"ש". סער בתגובה: "זוכר שהתחנפה אליי". בליכוד הגיבו: "חבל שלא הקשיב לפעילים שאמרו 'הליכוד זה משפחה ובמשפחה לא בוגדים'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, גדעון סער
צילום: צילום: יוסי זליגר, יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת גדעון סער קרא הבוקר (שלישי) לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב הסביר סער כי "נתניהו היה צריך לקבל אחריות לא בגלל כתב האישום אלא בגלל המצב שהמדינה תקועה בו, בלי יכולת לקים ממשלה. במקומו הייתי מקבל אחריות ומתפטר ומאפשר לתנועה לקיים הליך דמוקרטי".

האזינו לריאיון עם גדעון סער

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן הגיב סער לדבריה של השרה מירי רגב, שאמרה כי היא "מקווה שלא יתקע סכין בגב לנתניהו", ואמר: "זאת טרמינולוגיה לא ראויה, אך אני לא מתרגש. אני עדיין זוכר את הימים שהיא התחנפה אליי, תקפה את ראש הממשלה והודיעה שתתמוך בי אם אתמודד מולו. זה עשוי להשתנות גם בעתיד. על חנופה עוד אף אחד לא קיבל סטירה".

"לנתניהו יש זכויות רבות והוא הביא את המדינה להישגים גדולים. עבדתי איתו על יסוד כבוד הדדי ולא על יסוד חנופה", הוסיף סער. "ליווינו אותו לאורך כל החקירות ומערכות הבחירות, פיזרנו את הכנסת, טעות קשה – לפי רצונו. אם לא נעשה שינוי אנחנו בנתיב התרסקות ונסכן את כל הערכים היקרים. אם חברי הליכוד ישובו וירצו שהוא יוביל אותם, זאת תהיה תוצאה שנכבד כולנו".

סער הוסיף והסביר כי "אף אחד לא ישכנע אותי שאפשר ללכת לשלוש מערכות בחירות ולתזז אזרחים, אבל אי אפשר לקיים פריימריז בזק. נתניהו לא נכשל בהקמת הממשלה בגללי. אין שום בעיה להגיע לממשלת אחדות וכל הבעיות שנוגעות לנבצרות ולתווה הנשיא – אפשר לפתור אותן. אנחנו מפסידים את השלטון, ולפי מצב שיפוטי אנחנו לא רחוקים מזה ואנחנו צריכים להתעשת".

בליכוד הגיבו לדברים ומסרו: "חבל שגדעון סער לא הקשיב אתמול לפעילי הליכוד שהבהירו לו –  'הליכוד זה משפחה ובמשפחה לא בוגדים'". 

רגב תקפה: "סער עשה טעות גדולה – ירה בנגמ"ש"

מוקדם יותר תקפה רגב את סער בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב ואמרה: "אני חושבת שגדעון עשה טעות גדולה, הוא ירה בתוך הנגמ"ש. הבעיה זה לא נתניהו אלא הימין והליכוד. עם כל הכבוד לסער, אני מקווה שהוא יחזק את הליכוד, לא יפצל אותו – ולא יפעל בעיתוי הזה להכניס סכין בגב לנתניהו".

האזינו לריאיון עם מירי רגב

רגב התייחסה גם להפגנת התמיכה בראש הממשלה ואמרה: "אני מאוד מקווה שאצליח להגיע. יש לי שני אירועים שכבר נקבעו. לדעתי, אני האחרונה שצריכה להשמיע את קולי הערב בעצרת. אני כל יום בתקופה הזו מגבה את ראש הממשלה ומחזקת אותו. מבינה שעשו לו עוול מאוד גדול".

חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד הגיב לדברים בתוכנית ואמר: "אנחנו תנועה דמוקרטית, הליכוד עושים פריימריז. נוצר מצב שמנסים לעשות דה לגיטימציה למהלך טבעי שהוא נשמת אפה של התנועה שלנו. מי שקובע בליכוד זה המתפקדים ומרכז הליכוד. פריימריז עכשיו יכולים לחסוך הליכה לבחירות. יש פה אירוע מורכב, מפריעה לי הגישה של הפסילה והמילים כמו חתרן והבוגד שאסור שיישמעו". 

האזינו לריאיון עם יואב קיש

הפופולריים