ליברמן: ניסיון לטפל בחסינות בכנסת - פגיעה באמון הציבור

ליברמן: טיפול בחסינות בכנסת יפגע באמון הציבור

יו"ר ישראל ביתנו אמר בישיבת הסיעה כי לא קיבל פנייה לתמיכה בחסינות לראש הממשלה: "הדבר היחיד שיתקבל על ידי כל אזרחי המדינה זו החלטת ביהמ"ש". לדבריו, 6 ח"כים בליכוד אמרו לו שלא יתמכו בחסינות. נתניהו: "אם נגזר עלינו ללכת לבחירות - רק העם צריך להחליט מי ינהיג אותו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, ליברמן, גנץ
צילום: צילום: הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אומר היום (שני) כי כל ניסיון לטפל בנושא חסינותו של ראש הממשלה בכנסת יהיה פגיעה באמון הציבור. בפתח ישיבת סיעתו אמר ליברמן כי לא נעשתה אליו כל פנייה בבקשה לחסינות: "אני מניח שכך או אחרת הדבר היחיד שיתקבל על ידי כל אזרחי המדינה זו החלטת בית המשפט. אני מאחל לראש הממשלה לצאת זכאי אבל המקום היחיד לברר את הסוגיה זה אך ורק בית המשפט", אמר ליברמן. הוא הוסיף כי לפחות שישה חברי כנסת מהליכוד שוחחו עמו ואמרו שלא ישתתפו בהצבעה בעד חסינות לראש הממשלה.

ליברמן ציין כי ישראל נמצאת בדרך למערכת בחירות שלישית: "ראשי המפלגות מיצו את היכולת למנוע בחירות. אנחנו דוהרים בעיניים פקוחות למערכת בחירות נוספת ומיותרת. כולנו מבינים שאין דבר מיותר ולא נחוץ יותר מבחירות. לכן קראתי לנשיא וליו"ר הכנסת לזמן את כל ראשי המפלגות עד שייצא עשן לבן. שני האישים האלה מסמנים את הממלכתיות".

ליברמן לא נשאר חייב להתקפות שהוטחו בו מצד יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בשבוע החולף: "הוא מת מקנאה הוא הכי חשש שתקום ממשלת אחדות ואז ליברמן יקבל קרדיט. זו התנהלות נבזית. הבנאדם לא בפוקוס, מאבד עשתונות". 

נתניהו: "אם נגזר עלינו ללכת לבחירות - רק העם צריך להחליט מי ינהיג אותו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר היום כי הוא מוסיף לעמול על הקמת ממשלת אחדות והוסיף כי אם הולכים למערכת בחירות שלישית על העם להחליט מי ינהיג אותו ולא אף אחד אחר. "לתקן את כל הקלקולים, אנחנו רוצים שלטון חוק אמיתי ושויוויוני. מכבדים את בתי המשפט ואני מאמין שהצדק ייצא לאור בבית המשפט אבל אסור שיהיו דברי חריגים כאלה - הדחת עדים, אסור שתהיה סחיטה באיומים. צריך לתקן את מה שצריך לתקן אבל קודם כל להגיע לממשלת אחדות".

גנץ לחברי הליכוד: "נבחרנו כדי לטפל במצבו המשפטי של נתניהו?"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ תקף בפתח ישיבת סיעתו את ראש הממשלה ואמר כי הוא מבקש לדרדר את ישראל לבחירות בשל מצבו המשפטי. "אם נידרדר לבחירות זה בגלל שוחד מרמה והפרת אמונים או במילה אחת - נתניהו". גנץ קרא להסיר את החרמות ולדבר על הקמת ממשלה בישראל לפי המתווה שהציעובו הוא יכהן שנתיים ואחריו יכהן נתניהו, אם יצא זכאי. הוא פנה לחברי הליכוד ושאל: "האם נבחרנו כדי לטפל במצבו המשפטי של נתניהו?".

גנץ התייחס להפגנת הליכוד המיועדת להתקיים מחר לתמיכה בנתניהו: "אני קורא למפגינים לשמור על כבוד מוסדות אכיפת החוק והממלכתיות ולהימנע מאלימות". הוא הוסיף ואמר כי בישראל אין הפיכה שלטונית כפי שאמר נתניהו, אלא שיתוק שלטוני".

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, אמר בישיבה כי נתניהו גורר את ישראל למלחמת אחים: "פעם שאלו את בגין מהי ההחלטה הכי חשובה שהוא עשה בחייו. הוא אמר, 'מנעתי מלחמת אחים'. ביבי מנסה לגרור אותנו למלחמת אחים. הוא קורא לאנשיו לצאת לרחובות למרד אלים נגד המדינה. לא ניתן לזה לקרות". 

הפופולריים