סער: אני נאלץ לעבור מסע הסתה נגדי ונגד משפחתי, כולל איומים באלימות

סער: אני נאלץ לעבור מסע הסתה נגדי ונגד משפחתי

בריאיון לכאן רשת ב, קרא ח"כ מהליכוד פעם נוספת לקיים פריימריז לפני תום 21 הימים: "נתניהו לא יוכל להקים ממשלה, גם אם יתקיימו בחירות שלישיות. הוא צריך להסיק מסקנות" | האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער, ספט' 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת גדעון סער בירך הבוקר (שני) את החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים פריימריז לראשות הליכוד בשבועות הקרובים, על פי הפרסומים אמש, אך בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב קרא פעם נוספת לקיים את הפריימריז לפני תום 21 הימים לפיזור הכנסת. "אני מאמין שאם אנצח בפריימריז כאלה, אוכל להרכיב ממשלה בכנסת הנוכחית ולאחד את העם", אמר סער.

האזינו לריאיון עם ח"כ גדעון סער בכאן רשת ב

עוד אמר סער: "לנתניהו זכויות אדירות. הוא הוביל את בלימת המדינה בהידרדרות בנתיב של אוסלו. לכן אנ גיביתי אותו גם לאחר שקיבלנו 12 מנדטים, והלכתי אחריו באין-ספור מערכות בחירות. היום הוא חסום פוליטית. הוא לא יכול להקים ממשלה, ולצערי הוא לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישיות. עם כל הקושי, הוא עצמו היה צריך להסיק את המסקנות".

על הטענות הנשמעות נגדו, לפיהן הוא חותר תחת נתניהו, אמר סער: "אני נאלץ לעבור מסע של הסתה והכפשות נגדי ונגד משפחתי, כולל איומים באלימות. מי שעוקב אחריי ברשתות החברתיות מבין שיש איומים באלימות. כל זה לא ירתיע אותי מלעשות את הדבר הנכון עבור הליכוד והמדינה. גם אם יש כמה שלא מבינים אותי, הם יבינו אותי היטב בעתיד כי אם לא נלך לדרך שהיא דרכה המקורית של התנועה, נגיע למחוזות מסוכנים.

"התקיימו נגדי במשך שנים מסעות של הכפשות. לאחרונה ראינו מאיזה כיוון הם הגיעו. אותי אי אפשר להפחיד עם שום דבר, אני ישן טוב בלילה ואני יודע שאני ומשפחתי נצטרך לעבור הרבה השמצות, אבל ידעתי את זה כשחזרתי לחיים הפוליטיים". 


אתמול תקפו חברי הכנסת גדעון סער וניר ברקת אחד את השני, על רקע קריאתו של סער להקדמת הפריימריז. לאחר שברקת אמר בכנס באילת כי "הדבר מהווה מהלך של הדחה בפועל של יו"ר התנועה הנבחר וראש הממשלה", השיב לו סער: "ליכודניקים לא קונים בכסף ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים".

בריאיון הבוקר התייחס סער פעם נוספת לברקת: "הוא הגיע אלינו מקדימה, אחרי שהוא תמך באוסלו ובהתנתקות. אני מציע לו להתעטף בצניעות. אי אפשר להטיח רפש, כשרק אתמול הגעת, על חבר ותיק שרק רוצה את הזכות האלמנטרית להתמודד. עם כל הכבוד, זה לא מקובל. אני לא מתמודד מול ברקת, אני אתמודד מול יו"ר התנועה נתניהו".

השר וח"כ זאב אלקין גם התייחס הבוקר למחלוקת בליכוד, ובריאיון ל"הבוקר הזה" אמר: "לפי מה שאני מבין, עוד לא התקבלה החלטה על מועד הפריימריז. ברגע שגדעון החליט להתמודד, וראש הממשלה החליט להיענות לזה - זה לגיטימי. אני מעריך שנתניהו ינצח בפריימריז האלה. לכן, הפתרון הפוליטי לא צריך לבוא משם. הפתרון הפוליטי צריך להיות מזה שכחול לבן יתעשתו, ויחזרו למשא ומתן איתנו. אסור לתת למפלגה אחרת לפסול מנהיג של מפלגה אחרת, כמו שאנחנו לא מכתיבים להם מי מנהיג אותם".

האזינו לריאיון עם השר זאב אלקין בכאן רשת ב 

בתוך כך, ח"כ מהמחנה הדמוקרטי האלוף במיל' יאיר גולן תקף את נתניהו, ואמר בריאיון לאריה גולן: "לא ראיתי אף ממשלה בכל תולדותיה של ישראל שיוצאת באופן שיטתי מול המוסדות שלה, שעליהם היא צריכה לפקח ואותם היא צריכה להפעיל. מי שאחראי לכך שאין לנו מפכ"ל זה השר ארדן וראש הממשלה, מי שאחראי על השחיתות הוא נתניהו ולא אדם אחר".

הפופולריים