נתניהו וכץ סיכמו: פריימריז לראשות הליכוד בשבועות הקרובים

הפריימריז לראשות הליכוד - בשבועות הקרובים

בפגישה שהתקיימה הערב בין יו"ר מרכז הליכוד לרה"מ סוכם כי הבחירות המוקדמות לא יתקיימו בימים הקרובים. לטענת מקורבים לנתניהו, הוא ביקש לתאם את מועד הפריימריז לראשות המפלגה במועד שבסבירות גבוהה יהיה לאחר פיזור הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאיירים של הליכוד
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מרכז הליכוד, חבר הכנסת חיים כץ, סיכמו הערב (ראשון) על קיום פריימריז לראשות הליכוד לא יתקיימו בימים הקרובים אלא רק בעוד כמה שבועות, ככל הנראה לאחר פיזור הכנסת. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. חבר הכנסת גדעון סער אמר כי הוא מברך על הסכמת ראש הממשלה לקיים התמודדות על הנהגת הליכוד, אך חזר על קריאתו לקיים את הבחירות לפני תום 21 הימים, כדי למנוע, לדבריו, בחירות שלישיות.

עם זאת, שרים בליכוד וראשי מפלגות בבלוק הימין זועמים על נתניהו שבאמצעות אנשיו דורש מהם להשתתף בהפגנה נגד רשויות אכיפת החוק שתתקיים ביום שלישי. לטענתם, מקורביו אמרו להם כי הם ״חייבים״ להשתתף בהפגנה זו. אך חלקם כבר אומרים כי לא ישתתפו בה חלק. 


אתמול קרא סער בחדשות 12 לקיים פריימריז לראשות המפלגה. לדבריו, "נתניהו לא יצליח להקים ממשלה, יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד". הבוקר הגיש ניר ברקת לראש הממשלה נתניהו ולחיים כץ מתווה הכולל יצירת תפקיד חדש של ממלא מקום ליו"ר הליכוד. תפקיד זה ייבחר בפריימריז הקרובים, וממלא המקום יוכל להחליף את היו"ר בתקופת הנבצרות. זאת בזמן שנתניהו פועל לכרוך את הפריימריז לראשות הליכוד יחד עם אלה לרשימת המפלגה. 

מוקדם יותר היום תקפו חברי הכנסת גדעון סער וניר ברקת אחד את השני, על רקע קריאתו של סער להקדמת הפריימריז. לאחר שברקת אמר בכנס באילת כי "הדבר מהווה מהלך של הדחה בפועל של יו"ר התנועה הנבחר וראש הממשלה", השיב לו סער: "ליכודניקים לא קונים בכסף ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים". 

"כשנלחמתי עבור הליכוד, שנותר עם 12 מנדטים, ברקת חגג עם שמפניות במטה 'קדימה' שבה היה חבר", כתב סער בטוויטר. "אחרי כמה ימים בכנסת ברקת עושה קמפיין כביכול ל'ספר' או ל'ממלא מקום יו"ר התנועה', וכדי להוכיח שהוא קיים – מנהל קמפיין הסתה נגדי". 

ברקת הגיב לדברים ומסר: "גדעון, ‏מנהיגות אמיתית נבחנת בשעת משבר. ‏התבלבלת קצת ממחיאות הכפיים של השמאל והתקשורת ונכשלת בניסיון להדיח את ראש הממשלה. גילית חוסר נאמנות בשעה הכי קשה של נתניהו והליכוד. הפניקה, איבוד העשתונות והמתקפות האישיות והנמוכות כלפי ראש הממשלה וכלפיי לא יצליחו לטשטש זאת. ‏תתבייש לך". 

הפופולריים