בניגוד לסיכום עם יו"ר מרכז הליכוד: נתניהו פועל לכרוך את הפריימריז לרשימה ולראשה

רה"מ פועל לכרוך את הפריימריז לרשימה – ולראשה

גדעון סער פנה ליו"ר מרכז המפלגה כץ: קבע פריימריז בזק עד תום תקופת 21 הימים • לפי שעה מרכז הליכוד שהיה אמור להתכנס בשבוע הבא – לא יכונס • בסביבת ראש הממשלה פועלים כדי ליצור הצהרה של ראשי בלוק הימין על כך שנתניהו הוא המועמד היחיד מטעמם • ח"כ זוהר לכאן רשת ב: "אני רוצה שהציבור ישפוט מי יהיה ראש הממשלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וסער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פועל לכרוך את הפריימריז לראשות הליכוד יחד עם הפריימריז לרשימת המפלגה. זאת, בניגוד לסיכום אליו הגיע עם יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ בשבוע שעבר שיבוטלו הפריימריז לרשימת המפלגה. בעקבות כך, מרכז הליכוד שהיה אמור להתכנס בשבוע הבא – לא יכונס לפי שעה. כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

"גדעון סער הוא חתרן בלתי נלאה": המחלוקת בין חברי מרכז הליכוד מגיעה לנקודת רתיחה, האזינו

במקביל, חבר הכנסת גדעון סער פנה לכץ כדי לכנס את מרכז הליכוד ולהחליט על בחירות מקדימות לראשות המפלגה בהקדם. סער הדגיש בפנייה כי המהלך ימנע התדרדרות המדינה לבחירות מיותרות נוספות שאותן הגדיר ראש הממשלה בעצמו כטירוף מערכות. לטענתו אפשר להקים ממשלה עוד בכנסת הנוכחית ולסיים את המשבר הפוליטי במדינה הנמשך כבר כשנה. בפנייתו לכץ הזכיר סער כי לפני 17 שנים התקיימו בחירות מקדימות בתוך שלושה שבועות בין ראש הממשלה אריאל שרון לנתניהו שהיה אז שר.

כמו כן, בסביבת ראש הממשלה פועלים כדי ליצור הצהרה של ראשי בלוק הימין על כך שנתניהו הוא המועמד היחיד מטעמם להרכיב ממשלה. בכך הם מבקשים לסכל את היוזמה של ח"כ גדעון סער, שהציע אתמול לערוך פריימריז בטענה שנתניהו לא יוכל להרכיב יותר ממשלה.

• אחרי האישומים: האם לליכוד יש האומץ להיפרד מנתניהו?

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אמר היום כי אם יהיו בחירות מקדימות במפלגה הן יהיו "לא רק על המנהיגות אלא על כל המקומות". לדבריו אם מתפקדי הליכוד יחליטו על בחירות מקדימות כל אחד יוכל להתמודד על ראשות המפלגה ואיש לא צריך לחשוש. בעניין כתבי האישום נגד נתניהו אמר זוהר כי אם היה רואה חשד שראש הממשלה פעל כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים שלו, היה קורא לו לסיים את תפקידו. אך כשראה כיצד נוהלה החקירה נגדו – הבין שמדובר בחקירה מלוכלכת ומטורפת.


זוהר אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי ראש הממשלה צריך לבקש חסינות בשל הרדיפה הפוליטית שהוא חווה. עוד הוסיף כי המשטרה "איבדה את זה", כלשונו, ורודפת את ראש הממשלה בשל הלחץ של התקשורת עליה. לדבריו אפשר לסמוך על המשטרה והפרקליטות אך כשהחשוד הוא מפורסם יש אין-סוף תקלות בחקירה. "אני רוצה שהציבור ישפוט מי יהיה ראש הממשלה ולא אף גורם אחר", אמר.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ זוהר בכאן רשת ב

השרה לשעבר לימור לבנת סבורה שקריאתו של גדעון סער לעשות בחירות מקדימות בליכוד היא אמיצה ומלמדת על מנהיגות. לבנת אמרה לאריה גולן בכאן רשת ב כי היא מחכה לשמוע גם מבכירים אחרים בליכוד את עמדתם בעניין. היא הדגישה כי אינה זוכרת שתיקה כזאת אל מול מנהיג המפלגה. לדבריה, נתניהו מבעיר את השטח בצורה מסוכנת. עומדת לראש הממשלה חזקת החפות אבל הוא צריך להוכיח אותה "רק בבית המשפט ולא ברחוב".

האזינו לריאיון המלא עם לבנת בכאן רשת ב

לאחר הגשת האישומים: היועץ המשפטי לממשלה ידון בתפקידי השר של נתניהו

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ידון השבוע בשאלה אם נתניהו יכול להמשיך לכהן כשר במשרדים שבראשם הוא עומד. כמו כן, בעקבות פניות אליו, יבחן מנדלבליט גם את השאלה אם יכול נתניהו להמשיך לכהן כראש ממשלה אחרי הגשת כתבי האישום.

נכון לעתה, היועץ לא יבחן אם אפשר יהיה להטיל על נתניהו להרכיב ממשלה. זאת משום שהדבר עדיין תיאורטי. כמו כן, אם תהיה התמשכות לא סבירה בהגשת כתב האישום, הוא יפוצל כדי שלפחות יוגש כתב אישום נגד השלושה האחרים – שאול ואיריס אלוביץ' וארנון מוזס.

הפופולריים