סער קורא לקיים פריימריז לראשות הליכוד: "אני מסוגל להרכיב ממשלה"

סער קורא לפריימריז: "אני מסוגל להרכיב ממשלה"

בכיר הליכוד התנגד לעמדת ראש הממשלה שביקש לבטל את הבחירות המוקדמות. בכינוס של הג'רוזלם פוסט אמר כי לא ברור איך נתניהו יאחד את העם וכי הוא יכול ולאחד את העם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, גדעון סער
צילום: צילום: יוסי זליגר, יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער יוצא היום (חמישי) נגד עמדת ראש הממשלה וקורא לקיים פריימריז לראשות הליכוד. זאת בעקבות כוונתו של נתניהו לבטל את הבחירות המוקדמות במפלגה. בכינוס של עיתון הג'רוזלם פוסט אמר סער כי הוא תומך במאמצי נתניהו להרכיב ממשלה, "אבל אם לא יצליח, לא ברור כלל איך נתניהו יוכל להרכיב ממשלה בפעם הבאה. כבר זמן רב לא היו פריימריז, ואני חושב שאני מסוגל להרכיב ממשלה ולאחד את העם", אמר סער.

לקראת פרסום החלטת היועץ המשפט לממשלה בתיקי נתניהו אמר סער: "אני לא מתכוון להעלות ספוקליציות על החלטת היועץ. בנוגע לנבצרות, או השעיית ראש הממשלה, אם מוגש כתב אישום חמור - יש חוק ברור בעניין ראש הממשלה, על מתי צריך לעזוב את תפקידו".

בליכוד הודיעו שלשום בעקבות המבוי הסתום במשא ומתן כי יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ חיים כץ, סיכם עם ראש הממשלה להביא הצעה משותפת שלא יתקיימו פריימריז לרשימת המפלגה לכנסת. זאת, "לאור החשש שהמדינה תדרדר לבחירות מיותרות, ובעקבות פניות של ח"כים בליכוד".


השר זאב אלקין מהליכוד אמר לכאן חדשות: "לפני חודש ראש הממשלה הציע אבל אף אחד לא רצה. אם אנחנו הולכים לבחירות, במצב כזה לבזבז כמה שבועות על מאבק פנימי – חוץ מזה הפריימריז היו לא מזמן. האינטרס המפלגתי הוא להפנות את כל האנרגיות להתמודדות בבחירות כלליות". 

בתגובה לדבריו של סער, אמר השר דודי אמסלם כי "זה לא הזמן למאבקים פנימיים". בחשבון הטוויטר שלו כתב אמסלם: "הלוואי ואת שיעור הנאמנות של חברי הבלוק ילמד גם חברינו למפלגה מר גדעון סער".


הפופולריים