ליברמן: אין שום סיכוי שאצטרף לממשלה צרה או לממשלת מיעוט

ליברמן: "לא אצטרף לממשלת מיעוט או לממשלה צרה"

יו"ר ישראל ביתנו נתן הצהרה וציין כי "כמו שזה נראה כרגע - אנחנו בדרך לבחירות". ליברמן תקף את הערבים והחרדים: הרשימה המשותפת - גיס חמישי, המפלגות החרדיות - הופכות לאנטי-ציוניות | הצטרפו למשדר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסיבת עיתונאים  ליברמן 20.11.19
צילום: ללא

על רקע הכישלון במגעים להקמת ממשלת אחדות: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצהיר היום (רביעי) כי אין סיכוי שהוא יצטרף לממשלה צרה או לממשלת מיעוט. ליברמן ציין כי מה שמנע ממשלת אחדות היה בעיקר ויכוח אישי. "אם נתגלגל לבחירות זה בגלל היעדר מנהיגות. כמו שזה נראה כרגע, אנחנו בדרך לבחירות נוספות". 

צפו בהצהרה המלאה של ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו ביקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ: "נתניהו משעבד את כל תנועת הליכוד לטובתם של מפלגות חרדיות. ואם אתם שואלים אותי, 'מי אשם?' – שתי המפלגות יחד. גם כחול לבן וגם ליכוד". 

ליברמן תקף את הערבים והחרדים: "הסכנה המיידית, המוחשית, זאת הקואליציה האנטי-ציונית. הרשימה הערבית המשותפת היא באמת גיס חמישי. לצערי גם המפלגות החרדיות הופכות יותר ויותר למפלגות אנטי-ציוניות. וגם פה שיפסיקו לבלבל את המוח שמדובר בשוליים". 


"ברור שלא נלך לקואליציה שנתמכת בצורה ישירה או עקיפה ברשימה המשותפת", אמר ליברמן והוסיף כי "שמרנו על ערפל על מנת ליצור מנוף לחץ על נתניהו, לצערי גם זה לא עזר". יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי כל המפלגות הציוניות צריכות להבנה משותפת בנושא דת ומדינה: "אי אפשר שכל פעם החרדים ישחקו בין שתי המפלגות הגדולות". 


חילופי האשמות הוטחו היום בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. נתניהו טען כי גנץ סירב לקבל את התנאי שהציב יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן - קבלת מתווה הנשיא. יו"ר כחול לבן אמר בתגובה כי ראש הממשלה הוא "סרבן אחדות שיעשה הכל כל לדרדר אותנו לבחירות בפעם השלישית". 

לקראת הצהרתו של ליברמן היום, בליכוד עקצו את יו"ר ישראל ביתנו על האפשרות שיחבור לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת: "מקווים שהוא לא יתן את ידו לממשלה שתלויה בתומכי טרור". מוקדם יותר אמרו גורמים בליכוד כי נתניהו רמז לליברמן שהוא מסוגל לגייס הסכמות מהחרדים. בישראל ביתנו הכחישו את הדברים.

לכל העדכונים מהמערכת הפוליטית: 

הפופולריים