נתניהו וגנץ ייפגשו הערב במשרד ראש הממשלה

נתניהו וגנץ ייפגשו הערב במשרד ראש הממשלה

הבוקר נפגש רה"מ עם ליברמן • הצעה לפשרה בין ליברמן והחרדים: הוצאת ש"ס ויהדות התורה ממוקדי הכוח • כיממה לפקיעת המנדט שניתן לגנץ | עדכונים שוטפים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, ליברמן, גנץ
צילום: צילום: הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

כיממה לפקיעת המנדט שניתן ליו"ר כחול לבן בני גנץ להרכיב ממשלה ועל רקע המגעים לממשלת אחדות, ייפגשו הערב (שלישי) גנץ וראש הממשלה בנימין נתניהו במשרדו של ראש הממשלה. הבוקר נפגש נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. בהודעה משותפת שפרסמו המפלגות נמסר כי הפגישה הייתה טובה ועניינית, וכי השניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

הבוקר פורסם כי גורמים המעורבים במגעים לתיווך בין ליברמן לבין המפלגות החרדיות מציעים מתווה חדש שיוצג לצדדים. על פי המתווה, המפלגות החרדיות לא יהיו במוקדי הכוח שהיו בהם בממשלות האחרונות: ראשות ועדת הכספים, משרד הפנים ואולי אף משרד הבריאות, וחוק הגיוס יאושר על פי דרישותיו של ליברמן.

אתמול נועד נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות וביקש מהם להתפשר בנושא חוק הגיוס כדי להקל על הצטרפות ישראל ביתנו לגוש הימין. ראשי המפלגות החרדיות אמרו כי יבחנו את הבקשה. גורמים המקורבים לליברמן אומרים כי אם לא תתאפשר הקמתה של ממשלת אחדות, ישראל ביתנו אינה נוטה להצטרף לממשלת ימין צרה.

הפופולריים