האיחוד האירופי: ירי לעבר אוכלוסייה אזרחית - לא מתקבל על הדעת

האיחוד האירופי: ירי לעבר אזרחים לא מקובל

האיחוד הגיב לירי הנרחב לעבר ישראל מרצועת עזה, על רקע חיסול בכיר הג'יהאד האיסלאמי אל-עטא: "תומכים במאמצי ההרגעה של מצרים". מחמל הפלגים המשותף בעזה נמסר כי "אנו בוחנים דרכים נוספות להגיב לפשע הזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סוללות כיפת ברזל שהוצבו באשקלון 12.11.19
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

האיחוד האירופי גינה היום (שלישי) את הירי הנרחב לעבר ישראל מרצועת עזה, על רקע חיסול בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא אבו אל-עטא: "ירי רקטות לעבר אוכלוסייה אזרחית הוא בלתי מתקבל על הדעת ויש להפסיקו מיד". האיחוד קרא להרגיע את המצב במהרה על מנת לשמור על ביטחונם של אזרחים ישראלים ופלסטינים, והביע את תמיכתו במאמציה של מצרים להביא להרגעת הרוחות. 


סוכנות הידיעות הפלסטינית "ופא" דיווחה כי ברשות הפלסטינית מגנים את ההסלמה ברצועת עזה. מלשכת הנשיאות הפלסטינית נמסר כי "אנו מגנים את הפשע הנתעב שביצעה ישראל בתקיפת אזרח ואשתו ובפציעת ילדיו בתקיפה אווירית לעבר ביתם". עוד נכתב בהודעת הלשכה כי ישראל נושאת באחריות המלאה להידרדרות המצב בעזה. 

חמ"ל הפלגים המשותף ברצועה מסר כי "אנו בוחנים כל העת דרכים נוספות להגיב באופן המתאים לפשע הזה. דם השהידים שלנו לא יישפך לשווא". דובר החמ"ל אבו מוג'אהד, אמר כי משעות הבוקר החלו שיחות שנועדו להכיל את המצב, אך הוסיף כי ההנהגה החליטה להשיב על "פשע החיסול של אל עטא".

בתוך כך, קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ חיזק את ישראל בציוץ שכתב בחשבון הטוויטר שלו: "בשעות הקשות הללו מחשבותיי נתונות לכל הישראלים המבקשים מכסה ומקלט מפני מתקפות טילים מעזה, שאני מגנה לחלוטין. לישראל זכות להגן על אזרחיה ולהגן על עצמה".

שגריר שוודיה בישראל מגנוס הלגרן הביע דאגה מהמצב הביטחוני: "מתקפות רקטות ללא הבחנה אינן מקובלות ויש לגנותן. יש להגן על כל האזרחים". שגריר הולנד בישראל הנס דוקטר הוסיף: "הירי מעזה ממשיך, זה בלתי קביל וצריך להיפסק". שגרירת גרמניה בישראל סוזן ווסום-ריינר, פרסמה הודעת גינוי לירי הרקטות בשפה העברית, שהופיעה בחשבון הטוויטר שלה: "אין הצדקה לאלימות נגד חפים מפשע".  בהכנת הידיעה השתתפו עמרי חיים, יואב זהבי, שמעון מיג'אן ובן יניב 

הפופולריים