נתניהו לגנץ: ממשלה שנתמכת בידי טיבי ועודה תהיה סטירת לחי לחיילי צה"ל

רה"מ: ממשלה בתמיכת המשותפת - סטירת לחי לצה"ל

ראש הממשלה קרא ליו"ר כחול לבן בנאומו בוועידת החינוך של מקור ראשון להקמת ממשלת אחדות רחבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ נתניהו בוועידת החינוך של מקור ראשון, 11.11.19
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שני) בוועידת החינוך הלאומית של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בשיתוף עיתון "מקור ראשון" והתייחס להתפתחויות הפוליטיות האחרונות. "חייבים להקים ממשלת אחדות רחבה, ויש ממשלה שאסור להקים - ממשלה שתהיה תלויה במפלגות ערביות - היא תהיה סכנה למדינת ישראל", קבע נתניהו.

הוא המשיך ואמר: "אני פונה לגנץ, ניהלנו ביחד את צוק איתן, זוכר מה אחמד טיבי עשה אז? הוא אמר שצה"ל ביצע פשעי מלחמה. רע"מ-תע"ל פנו כדי לפתוח בחקירה נגדך ונגדי על פשעי מלחמה. בקמפיין בחירות של הרשימה המשותפת נאמר על גנץ 'ידיך מגואלות בדם ילדי עזה'. תשמע מה אחמד טיבי אמר השבוע. הוא נשאל בראיון לערוץ 13 'אתם תפילו ממשלה שתצא למבצע צבאי כדי למגר ירי טילים מעזה?', וטיבי השיב: 'חד משמעית כן'".

"איתם אתה רוצה להרים ממשלה?", שאל את יו"ר כחול לבן. "זו סטירת לחי ישירה בפרצופם של חיילי צה"ל ולוחמיו שאנחנו שלחנו לקרב. תרדו מהרעיון המטורלל הזה להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתלויה באחמד טיבי ואיימן עודה וחברי הרשימה המשותפת שתומכים בטרור ולא מכירים בכלל בזכות קיומה של מדינת ישראל. ואל תגידו לי ממשלת מעבר, רק לשלושה חודשים. אסור שהממשלה הזאת תהיה אפילו יום אחד".

נתניהו קרא לגנץ מעל הבימה ללכת לאחדות עם המפלגות שבגוש הימין ואמר: "פוסלים חברי כנסת שחובשים כיפות שחורות או סרוגות, אבל הולכים יחד לממשלה שתהיה תלויה בחברי הכנסת האלה שהם שונאי ישראל. זה פשוט לא יאומן".

ליברמן: הגוש חרדי-משיחי מונע הקמת ממשלה

במקביל, בעמוד הפייסבוק של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נכתב כי "כל מה שמפריד בין הקמת ממשלה להליכה לבחירות, זו החלטה אחת של ראש הממשלה להיפרד מהגוש חרדי-משיחי והחלטה אחת של בני גנץ לקבל את מתווה הנשיא". מיד לאחר מכן הודיעו מפלגות כחול לבן וישראל ביתנו כי גנץ וליברמן ייפגשו מחר בכפר המכביה.

מוקדם יותר היום תקפו מקורביו של ראש הממשלה את יו"ר ישראל ביתנו אבידגדור ליברמן על קריאתו ליו"ר כחול לבן בני גנץ ולנתניהו "להטיל מטבע" כדי לפתור המחלוקות. "מי שמציע להטיל מטבע שכח שהוא לא בקזינו במולדובה או בווינה", הם אמרו בתגובה.

השר פרץ: "מוכנים ללכת עם גנץ ועם השמאל"

גם שר החינוך הרב רפי פרץ דיבר בוועידה ואמר כי "עם ישראל הכריע שהוא רוצה אחדות". לדבריו, "אנחנו כגוש מוכנים ללכת עם גנץ ועם השמאל בתנאי שנמצא קווים משותפים. אני אומר לכם שראש הממשלה עושה מאמצים גדולים כדי לבנות את האחדות הזו".

השר אף בירך על כניסתו של נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון ואמר: "אני בטוח שיעשה דברים טובים, עם ישראל זקוק לשר ביטחון במשרה מלאה".

הפופולריים