דליה רבין בטקס בבית הנשיא: "5% מהישראלים אומרים שהרוצח צדק"

דליה רבין: "5% מהישראלים אומרים שהרוצח צדק"

ריבלין נאם בטקס הפותח את אירועי יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, ואמר: "כאילו לא למדנו דבר התרבות הפוליטית, מימין ומשמאל, רוויה ניכור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דליה רבין בטקס בבית הנשיא, נובמבר 2019
צילום:

הטקס הממלכתי "נר יצחק", הפותח את אירועי יום הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין, נערך היום (ראשון) בבית הנשיא בירושלים. נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בנאומו: "כאילו לא למדנו דבר התרבות הפוליטית, מימין ומשמאל, רוויה ניכור. האם רצח של אדם על רקע דעותיו יכול לקרות בישראל גם היום? אינני יודע". 


דליה רבין נאמה בטקס ואמרה: "שואלים מהי המורשת של יצחק רבין ויש המרימים גבה. לאנשים שעושים אין מורשת כתובה על מעשיהם יעידו על הדברים. אחד מכל שלושה ישראלים מאמינים בקונסיפרציה, ישראלים רבים אומרים שהרוצח צדק. צריך להסתכל עליהם בעיניים כי לא נוכל להגיד לא ידענו".

"במקומות רבים אחרי הרצח היו התפרצויות של שמחה – פעם לא היה יפה להגיד את זה, היום אחרת. במרכז מורשת רבין פוגשים תלמיד שאומר אני הייתי רוצח את רבין", המשיכה רבין. "החברה הישראלית סובלת ממגמות אנטי דמוקרטיות, לפנינו שדות של שנאה. נבחרי הציבור צריכים להיזכר. יום אחד הפלגנות עלולה לקום גם עליכם. כשתעוררו עלול להיות מאוחר מדי". 


הפופולריים